Skip to main content

Būtiskākā premjera vizītes tēma Polijā – ekonomiskā sadarbība

Pirmdien, 2.septembrī, Varšavā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar Polijas premjerministru Donaldu Tusku (Donald Tusk) apspriedīs divpusējo sadarbību, tostarp reģiona enerģētikas un transporta projektus, ekonomisko situāciju Eiropā un ārējo attiecību jautājumus. Premjers arī uzstāsies ikgadējā Ekonomikas forumā Polijas pilsētā Kriņicā.

Ministru prezidenta dalība 23.Ekonomikas forumā paredzēta 3.septembrī. Premjers piedalīsies atklāšanas plenārsesijā „Ceļā uz jaunu vienošanos” („Towards a New Deal”) par globālās ekonomiskās krīzes izraisītajām pārmaiņām. Tajā piedalīsies arī Polijas premjerministrs D.Tusks, Slovākijas Ministru prezidents Roberts Fico (Robert Fico), Taizemes premjera vietnieks un finanšu ministrs, kā arī “RWE Polska S.A.” izpilddirektors.

Foruma dalībnieki diskutēs par notiekošajām fundamentālajām pārmaiņām ekonomikā, sabiedrībā un demokrātijā, ko izraisījusi finanšu krīze, un valstu rīcības scenārijiem ekonomiskās situācijas uzlabošanai.

Ekonomikas forums ir viens no svarīgākajiem notikumiem Eiropā, kas diskusijai pulcē valstu amatpersonas, ekspertus politikā un uzņēmējdarbībā. Laikā no 3.septembra līdz 5.septembrim notiks 150 diskusijas, plenārsesijas un tematiskie pasākumi par makroekonomikas aspektiem, starptautisko politiku, enerģētiku, inovācijām un veselības aprūpi. Plašāka informācija par forumu šeit.

Vizītes laikā Ministru prezidents sniegs intervijas starptautisko plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, tostarp „Die Zeit”, „Die Welt”, „Financial Times”, „TV Polonia” un citiem medijiem.

Ministru prezidents atgriežas Rīgā trešdien, 4.septembrī.

Papildus informācija:
Signe Znotiņa-Znota
Ministru prezidenta preses sekretāra p.i.
Tālr.: +371 28803639, 67082919
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu