Skip to main content

Ministru prezidents ar ERAB pārrunā Latvijas ekonomisko situāciju

Trešdien, 19. janvārī, Londonā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas prezidentu Tomasu Mirovu (Thomas Mirow) un galveno ekonomistu Eriku Berglofu (Erik Berglof), lai pārrunātu Latvijas ekonomisko attīstību un izaugsmes iespējas. Tikšanās notika Ministru prezidenta darba vizītes ietvaros Londonā, kurā premjers un Latvijas delegācija piedalīsies samitā par modernās Ziemeļeiropas ekonomikas izaicinājumiem.

Tikšanās sākumā Ministru prezidents pateicās par veiksmīgo sadarbību starp ERAB un Latvijas valsts institūcijām, kā arī pozitīvi novērtēja ERAB atbalstu Parex bankas stabilizācijā un reorganizācijā.

Premjers ar ERAB pārstāvjiem pārrunāja arī jautājumu par ERAB saņēmējvalsts statusa anulēšanu. Abas puses atzina, ka sadarbība ir jāturpina, jo finanšu krīzes ietekmē ir pieaudzis valsts pieprasījums pēc ERAB finansējuma. Pārrunājot Latvijas stratēģiju ERAB nākamajam periodam, premjers uzsvēra, ka prioritārās jomas turpmākai sadarbībai ir enerģētikas sektora attīstība un enerģijas drošība, ārējo tiešo investīciju piesaiste Latvijai un infrastruktūras projekti.

Tikšanās ietvaros tika pārrunāta Latvijas valsts prezentācija, kas varētu notikt ikgadējā ERAB biznesa foruma ietvaros 2011. gada maijā. Prezentācijas mērķis būtu veicināt investīciju banku un riska kapitālistu interesi par investīcijām Latvijā, ņemot vērā valsts veiktās strukturālās reformas un ekonomikas stabilizāciju.

Diskutējot ar vadošo ekonomistu E.Berglofu par Latvijas ekonomikas izaicinājumiem un konkurētspējas stiprināšanu, Ministru prezidents uzsvēra, ka Latvijai jāturpina tās konkurētspējas pilnveidošana, fokusējoties uz ražošanu un eksportu, kas balstīts uz inovatīvi un tehnoloģiski ietilpīgiem produktiem. Diskusijā premjers norādīja, ka izšķiroši svarīgs Latvijas konkurētspējas atjaunošanas nosacījums būs reformas augstākajā izglītības sistēmā ar mērķi paaugstināt augstākās izglītības kvalitāti un nodrošināt biznesa vidi ar tirgū pieprasītāko profesiju pārstāvjiem.

Latvija ir ERAB dalībvalsts kopš 1992.gada. Kopš iestāšanās ERAB ir finansējis 72 projektus Latvijā, kuru kopējā vērtība ir bijusi 1,9 miljardi eiro vērtībā.

 

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta
vadītāja vietniece
Tālr.: 67082905
[email protected]

Dalies ar ziņu