Skip to main content

Štokenbergs pieprasījis informāciju par pārkāpumu Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem

Šodien, 19. janvārī, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs pieprasījis sniegt skaidrojumu Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniekam Visvaldim Puķītem par konstatēto vardarbības gadījumu Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem.

Šā gada 9. janvārī ap plkst. 20.00 Sociālās rehabilitācijas un apcietinājuma izpildes daļas kamerā viens apcietinātais fiziski iespaidoja citu notiesāto, tādējādi ar savu rīcību pārkāpjot Apcietinājuma turēšanas kārtības likuma 35. panta 3. punktu „citu apcietināto fiziska ietekmēšana vai citāda viņu cieņas un goda aizskaršana”, kas kvalificējams kā rupjš izmeklēšanas cietuma iekšējās kārtības noteikumu pārkāpums. Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem uzsākts kriminālprocess par noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību.

A. Štokenbergs norāda, ka ir sašutis par šo notikumu, jo vardarbības gadījums noticis dīvainos apstākļos. Tieši tāpēc arī pieprasīta papildus informācija no V. Puķītes, jo šajā laikā Sociālās rehabilitācijas un apcietinājuma izpildes daļas kamerās uzraugiem bija jānodrošina kārtība. Tāpēc nepieciešams izvērtēt darbinieku rīcību, kam laikus bija jānovērš iespējamais noziedzīgais nodarījums.

Pašlaik Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem atrodas 52 ieslodzītie.

 

Informāciju sagatavoja:
Laura Pakalne
TM Administratīvā departamenta
pārstāve
Tālr.: 67036712
[email protected]

Dalies ar ziņu