Skip to main content

Ministru prezidents ar Zviedrijas Tirdzniecības kameru apspriež abu valstu ekonomisko sadarbību

Trešdien, 18. maijā, Rīgā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar Zviedrijas Tirdzniecības kameras pārstāvjiem apsprieda abu valstu ekonomisko sadarbību un ārvalstu investīciju piesaisti Latvijai. Tikšanās notika ikgadējās Zviedrijas Tirdzniecības kameras organizētās biedru sanāksmes ietvaros.

Uzrunājot Zviedrijas Tirdzniecības palātas biedrus, Valdis Dombrovskis uzsvēra, ka Latvijas ekonomika ir stabilizēta un tās rādītāji turpina uzlaboties. "Līdz šī gada beigām plānojam pabeigt starptautiskās finanšu palīdzības programmu, un jau tuvāko mēnešu laikā Latvija atgriezīsies starptautiskajos finanšu tirgos. Tas ir nozīmīgs indikators, kas liecina, ka Latvija atgūst ekonomisko patstāvību. Mūsu mērķis ir jau 2012. gadā izpildīt Māstrihtas kritērijus, kas Latvijai ļaus ar 2014. gada 1. janvāri pievienoties eirozonai," apliecināja premjers. Vienlaicīgi valdības vadītājs norādīja, ka ir nepieciešams ievērot stingru fiskālo politiku un turpināt konsolidāciju, taču 2012. gada valsts budžets būs pēdējais fiskālās konsolidācijas budžets.

V.Dombrovskis ar gandarījumu atzina, ka Zviedrija tradicionāli ir viens no svarīgākajiem Latvijas ekonomiskās sadarbības partneriem, un gan ekonomiskās, gan politiskās attiecības starp abām valstīm turpina uzlaboties. 2010. gadā Latvijas eksports uz Zviedriju pieauga par 38% salīdzinājumā ar 2009. gadu un kopējais tirdzniecības apgrozījums starp abām valstīm pērn bija 657,6 miljoni eiro (par 34% vairāk nekā 2009. gadā). Starp Latviju un Zviedriju notiek arī intensīva divpusējā sadarbība valsts amatpersonu līmenī, kā arī Eiropas Savienības ietvaros.

Zviedrija ir Latvijas lielākais investīciju partneris un pērn tā ieņēma 6.vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū, un Latvija saglabā pozitīvu tirdzniecības bilanci ar Zviedriju (142 milj. EUR).

Foto no tikšanās
 

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta Preses sekretārs
Tālr.: 67082865
[email protected]

Dalies ar ziņu