Skip to main content

Ministru prezidents iepazīšanās vizītē pieņēma Ukrainas vēstnieku

Trešdien, 1. jūnijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis iepazīšanās vizītē pieņēma jauno Ukrainas vēstnieku Latvijā Anatoliju Oļeiniku (Anatoliy Oliynyk).

Sarunas laikā V. Dombrovskis un A. Oļeiniks pārrunāja pagājušā gada decembrī notikušās Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča vizītes laikā iezīmēto sadarbības virzienu padziļināšanu. Kā svarīgākās puses atzīmēja transporta un tranzīta jomu, attīstot konteinervilciena ZUBR darbību, kā arī enerģētikas infrastruktūras attīstību. Par šiem jautājumiem cita starpā tiks diskutēts 29. – 30. jūnijā Kijevā paredzētās Latvijas un Ukrainas Starpvaldību komisijas tikšanās laikā.

Ukrainas vēstnieks izteica pateicību Latvijas valdībai par tās atbalstu ukraiņu kopienai Latvijā, kas šogad atzīmē 100 gadu jubileju, kā arī par atbalstu ukraiņu mazākumtautību skolām.

Tikšanās laikā Ukrainas vēstnieks izrādīja lielu interesi par V. Dombrovska un starptautiski atzītā ekonomista Anders Ǻslund kopīgi sarakstīto grāmatu „How Latvia came through the financial crisis”, ko dāvanā saņēma ārvalstu pārstāvniecības Latvijā.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālr. 67082919
[email protected]

Dalies ar ziņu