Skip to main content

Ministru prezidents ir parakstījis Papildu saprašanās memorandu starp Eiropas Savienību un Latviju

Latvijas puse ir parakstījusi un nosūtījusi Eiropas Savienības Ekonomikas un monetāro lietu komisāram Olli Rēnam parakstīšanai starp Eiropas Savienību un Latvijas Republiku noslēdzamo Papildu saprašanās memorandu, par ko tika panākta vienošanās šī gada 14. aprīlī Latvijas valdības, Starptautiskā Valūtas fonda un Eiropas Komisijas pārskata misijas sarunās.

Plānots, ka Eiropas Komisija šo dokumentu apstiprinās nākamās nedēļas sākumā. Plašāku informāciju sniegsim pēc Papildu saprašanās memoranda oficiālas apstiprināšanas.

Kā jau informējām iepriekš, ņemot vērā Latvijas stratēģisko mērķi – ekonomikas stabilitātes nodrošināšana un izaugsmes atjaunošana, kā arī plānu pievienoties eirozonai 2014. gadā, pārskata misijas laikā tika izvirzīts mērķis Latvijai sasniegt 2012. gada budžeta deficīta mērķi zem 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Pārskata misijas laikā ar starptautiskās aizņēmuma programmas partneriem tika saskaņoti 2012. gada budžeta konsolidācijas apjoms un tālākie rīcības virzieni, konsolidāciju virzot uz izdevumu samazināšanu, veicot ēnu ekonomikas apkarošanu un nekustamā īpašuma nodokļa reformu, izvērtējot iespējas efektivizēt valsts subsīdijas un nodrošinot Ministru kabineta apstiprinātās sociālās apdrošināšanas sistēmas ilgtspējas koncepcijas ieviešanu. Valdība turpinās realizēt iesāktās strukturālās reformas izglītības un veselības aprūpes jomās, nodrošinās sociālās drošības tīkla stratēģijas 2012. un 2013. gadiem izstrādi līdz 2011. gada augustam un veiks virkni citu pasākumu.

Aprīlī notikušajās sarunās tika panākts aizdevēju akcepts Latvijas iniciatīvai ļaut pakāpeniski izmantot vispārējiem valsts budžeta deficīta finansēšanas mērķiem daļu no starptautiskā aizdevuma, kas pašlaik apmēram 650 miljonu eiro apjomā ir rezervēts Valsts kasē finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanai.

No Latvijas puses Ministru kabineta vārdā Papildu saprašanās memorandu paraksta Ministru prezidents un Finanšu ministrs, un, atbilstoši savai kompetencei, Latvijas Bankas prezidents un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr. 67082865
[email protected]

Dalies ar ziņu