Skip to main content

Ministru prezidents: Latvijas Nacionālā bibliotēka ir nacionāls simbols

Otrdien, 3. maijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis piedalījās Latvijas Nacionālas bibliotēkas (LNB) spāru svētkos, kas tradicionāli tiek rīkoti, kad ēka sasniegusi savu augstāko punktu. Šobrīd LNB ēkas augstums ir 67.074 metri, un būvniecības procesā panākts būtisks progress. Spāru svētki ir ievērojams notikums, jo pilnībā iezīmēts jaunās ēkas siluets Rīgas panorāmā un būvniecības process virzās tuvāk noslēgumam.

Kā savā uzrunā uzsvēra Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, bibliotēkas būvniecība Latvijai ir aktuāla kopš 1928. gada, un bibliotēkas būvniecība vienmēr balansējusi starp vēlmēm un iespējām. Ēkas pamatakmens tika ielikts 2008. gadā, taču bija nepieciešama drosme, spēja pieņemt lēmumus un apņēmība, lai pēdējos divos gadus smagas ekonomiskās krīzes apstākļos atrastu valsts budžetā iespējas būvniecību turpināt.

Savā uzrunā Ministru prezidents uzsvēra: „Šodienas svētki apliecina paveikto tikai attiecībā uz Latvijas Nacionālā bibliotēkas ēkas būvniecību, taču bibliotēkas ēka ir arī nacionāls simbols veiksmīgai Latvijas nākotnei. Tas apliecina mūsu tautas saimniecisko sīkstumu un nacionālās pašapziņas veidošanos.”

Ministru prezidents arī uzsvēra, ka, pārskatot projekta līdzšinējās izmaksas un būvniecības termiņus, Latvijas valdība 2010. gadā piešķīra papildus 13 miljonus latu, lai turpinātu ēkas būvniecības tempu un to pabeigtu jau 2012. gadā. „Līdz ar to šajos gados papildus nopietniem valsts budžeta izdevumu samazināšanas pasākumiem, esam spējuši nodrošināt ēkas būvniecībai paredzēt vairāk nekā 60 miljonus latu. Tās kopumā sastāda lielākās izmaksas visa projekta realizācijas laikā – šajā laikā tas valsts budžetam nebija vienkārši un viegli sasniedzams mērķis,” tā V. Dombrovskis.

V. Dombrovskis uzrunā pauda nostāju, ka LNB būs inovatīvs kultūras un izglītības centrs Latvijas iedzīvotājiem visās vecuma grupās, kā arī Latvijas starptautiskā vizītkarte 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsētai un 2015. gadā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā laikā.

Foto no ceremonijas

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru prezidenta preses sekretāra p.i.
Tālr: +371 67082919
[email protected]

 

Dalies ar ziņu