Skip to main content

Ministru prezidents Liepājā iepazīstas ar uzņēmumu attīstības plāniem

Piektdien, 8. aprīlī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis vizītes laikā Liepājā tikās ar vairāku vietējo uzņēmumu pārstāvjiem, kuri veido jaunas darba vietas un aktualizēja profesionālās izglītības nozīmi investīciju piesaistes jomā.
V.Dombrovskis uzsvēra: „Augstu vērtēju Liepājas uzņēmumu attīstības un investīciju piesaistes plānus, kas paredz vairāk nekā 160 jaunu darba vietu radīšanu Liepājā un tās apkaimē. Būtiski veicināt profesionālās izglītības attīstību, lai Latvija spētu nodrošināt vietējos uzņēmumus ar kvalificētiem speciālistiem, tādējādi veicinot ekonomikas attīstību”.
Jaunas darba vietas Liepājā plānojuši radīt SIA Baltic Rim, SIA Trelleborg, SIA Lesjofors Springs LV, SIA Interspiro un SIA Baltik IT. Augstas pievienotās vērtības investīcijas uzņēmumos, kas ietver jaunu darba vietu radīšanu, plānojuši arī citi Kurzemes reģiona uzņēmumi – Ventspilī SIA Malmar Sheet Metal, SIA Latvisoft, SIA Dendrolight Latvija, SIA Bucher-Schoerling Baltic un Talsos – SIA Brabantia Latvija.

Vizītes laikā V.Dombrovskis tikās ar Liepājas Biznesa centra vadību un uzņēmumu Lesjofors Springs LV, Trelleborg Wheel Systems Liepaja un Interspiro pārstāvjiem. Tikšanas laikā uzņēmēju pārstāvji uzsvēra profesionālās izglītības nozīmi investīciju piesaistē, norādot, ka nepieciešams veicināt kvalificētu speciālistu sagatavošanu Latvijā, jo šobrīd to trūkst.

Vizītes pirmajā daļā V.Dombrovskis iepazinās ar darbu pie Eiropas Savienības finansētā projekta „Brīvības ielas rekonstrukcija”, iepazinās ar Liepājas lidostas un Liepājas ostas darbu, kā arī tikās ar Liepājas Biznesa centra un uzņēmējiem.

Vīzītes turpinājumā paredzēta diskusija ar Latvijas Lielo pilsētu mēriem, kur tiks pārrunāta investīciju politika Latvijā un pašvaldību prioritātes, ES plānošanas periods 2014 – 2020, tranzīta ceļu programma, reģionālās politikas attīstība un citi jautājumi. Pēc diskusijas 17.00 paredzēta preses konference (Norises vieta: Kamīna zāle, atpūtas centrs „Libava”, Vecā ostmala 29).
Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru prezidenta preses sekretāra v.i.
Tālr.: +37167082919
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu