Skip to main content

Kristovskis: Norvēģijas un Latvijas uzņēmēju sadarbība ir veiksmīga un tai ir tendence padziļināties

7. aprīlī darba vizītes Norvēģijā ietvaros ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Norvēģijas biznesa aprindu pārstāvjiem, aicinot viņus aktīvi investēt Latvijā un veidot biznesa kontaktus. Tikšanās laikā tika pārrunātas iespējas padziļināt Latvijas un Norvēģijas ekonomisko sadarbību. Ministrs sarunā ar uzņēmējiem norādīja uz mūsu valsts ekonomikas atlabšanas procesu un ekonomiskās izaugsmes atjaunošanos, ko apliecina makroekonomisko rādītāju kāpums, kā arī starptautisko kredītreitingu paaugstināšanās.

„Latvijas un Norvēģijas ekonomisko sadarbību tiešām var vērtēt kā veiksmīgu. Mani kā Latvijas ārlietu ministru iepriecina tas, ka pēdējā laikā būtiski pieaudzis Latvijas eksporta apjoms uz šo Ziemeļvalsti, tāpat arī Rīga ir kļuvusi par vienu no populārākajiem galamērķiem norvēģu tūristiem. Labas iespējas sadarbībai saredzu arī uzņēmumiem ar augstu pievienoto vērtību,” norāda ārlietu ministrs.

Tikšanos ar Norvēģijas uzņēmējiem organizēja Latvijas vēstnieks Andris Sekacis un LIAA pārstāve Norvēģijā Dina Grūbe un pasākumā piedalījās vairāki mūsu uzņēmēji, kas pārstāv banku, IT un citas jomas. Norvēģijas pusi pārstāvēja gan tādi uzņēmēji, kuriem Latvijā jau izveidojusies biznesa partnerība, gan arī tādi, kuri vēl tikai interesējas par investīciju un sadarbības iespējām.

Tikšanās reizē uzņēmēji prezentēja savu pārstāvēto uzņēmuma attīstības perspektīvas Latvijas un Norvēģijas tirgū.

AS „DnB NORD banka” valdes loceklis Sigfreds Andersens, analizējot Latvijas makroekonomiskos datus, raksturoja ekonomisko situāciju no norvēģu redzes viedokļa. Viņš klātesošajiem norādīja, ka ekonomiskā aktivitāte Latvijā arvien pieaug, ko apliecina darījumu skaita pieaugums bankā. Par savu uzņēmumu produktiem un darbības pieredzi Ziemeļvalstu tirgū, kā arī apņēmību padziļināt darbību Norvēģijas tirgū stāstīja Latvijas uzņēmumu SIA „SWH Sets” un SIA „Hanzas elektronika” pārstāvji Aivars Lokmanis un Ilmārs Osmanis. Arī uzņēmuma „GatewayBaltic” vadītājas Ineses Andersones vērtējumā Latvijas un Norvēģijas uzņēmējiem ir potenciāls attīstīt abpusēji izdevīgu ekonomisko sadarbību. Vairāki uzņēmēji tikšanās laikā nodibināja vērtīgus un daudzsološus kontaktus.

Norvēģija ir nozīmīga Latvijas ekonomiskās sadarbības partnervalsts ar ievērojamām investīcijām Latvijā. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes informāciju 2010. gadā Latvijas – Norvēģijas kopējais tirdzniecības apgrozījums bija 275.4 milj. EUR, Norvēģijai ieņemot 14. vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Latvijas eksports uz Norvēģiju 2010. gadā ir pieaudzis par 38%, kas ir labākais rādītājs pēdējo sešu gadu laikā. Saskaņā ar ,,Lursoft” datu bāzes informāciju 2011. gada 8. aprīlī Norvēģijas uzkrātās investīcijas Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos veidoja 232,2 milj. latu (5. vieta), kā arī Uzņēmumu reģistrā bija reģistrēti 299 kopuzņēmumi.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu