Skip to main content

Ministru prezidents tikās ar jaunizveidotā Baltijas ASV Brīvības fonda vadību

Otrdien, 21. septembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar jaunizveidotā Baltijas ASV Brīvības fonda vadību, lai pārrunātu fonda mērķus un darbību Latvijā un citās Baltijas valstīs.

Ministru prezidents pateicās par ASV iniciatīvu Baltijas ASV Brīvības fonda nodibināšanā, tādejādi apliecinot ASV interesi Baltijas reģiona ilgtspējīgas izaugsmes un nākotnes nodrošināšanā. Premjers atzinīgi novērtēja fonda centrālā biroja izveidi Rīgā un izteica cerību, ka Baltijas ASV Brīvības fonds veicinās ekonomiskās un korporatīvās saites starp jauniešiem Baltijas valstīs un ASV, kā arī stiprinās sadarbību akadēmisko zinātņu, izpētes un izglītības jomās.

Baltijas ASV Brīvības fonda priekšsēdētāja vēstniece R.Ridžveja apliecināja, ka fonda darbība un ieguldījums Baltijas valstu jaunatnē ir konkrēts piemērs ASV un Baltijas valstu sadarbībai. Ministru prezidents augstu novērtēja stipendiju piešķiršanas nosacījumu par nepieciešamību vismaz divus gadus nostrādāt Latvijā, ieguldot iegūtās zināšanas un profesionalitāti valsts attīstībā un ekonomikā.

Baltijas ASV Brīvības fonda mērķis ir finansiāli atbalstīt studentus un jaunos profesionāļus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā prakses iegūšanai ASV kompānijās, kā arī studiju turpināšanai ASV universitātēs.

Papildus informācija pieejama: www.balticamericanfreedomfoundation.org

Fotogrāfijas no Ministru prezidenta tikšanās ar Baltijas ASV Brīvības fonda vadību pieejamas Valsts kancelejas fotovietnē: www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157625003889970/

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082905 / 29457329
E-pasts: [email protected] 

Dalies ar ziņu