Skip to main content

Ministru prezidents un Čehijas parlamenta Deputātu palātas priekšsēdētāja pārrunā sadarbības iespējas

Pirmdien, 11. aprīlī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Čehijas parlamenta Deputātu palātas priekšsēdētāju Miroslavu Ņemcovu (Miroslava Němcova). Tikšanās laikā puses pārrunāja Latvijas un Čehijas divpusējo sadarbību, sadarbību starptautiskajās organizācijās, kā arī dalījās pieredzē par pasākumiem ekonomiskās un finanšu krīzes pārvarēšanai.

Sarunas laikā puses uzsvēra, ka Latvijas un Čehijas divpusējās attiecībās šobrīd attīstās dinamiski, ko apliecina augsta līmeņa vizīšu apmaiņa. V. Dombrovskis izteica pateicību par Čehijas valdības izrādīto gatavību sniegt finansiālu atbalstu Latvijai nepieciešamības gadījumā laikā, kad Latvija meklēja starptautisko palīdzību finanšu krīzes pārvarēšanai.
Pārrunājot Latvijas un Čehijas sadarbību Eiropas Savienības ietvaros, M. Ņemcova piekrita V. Dombrovskis viedoklim: „Ir svarīgi, lai tiek uzklausīts jauno Eiropas Savienības dalībvalstu viedoklis par jauno finanšu perspektīvu, Kohēzijas politikas saglabāšanu, kā arī tiešo maksājumu izlīdzināšanu Kopējās lauksaimniecības politikas ietvaros”.
Tikšanās laikā V.Dombrovskis informēja par Latvijas pieredzi ekonomiskās un finanšu krīzes pārvarēšanā, par ko Čehijas pārstāvji izrādīja īpašu interesi. M. Ņemcova informēja par Čehijas veiktajiem pasākumiem ekonomiskās krīzes ietekmes rezultātā – par 10% samazināts atalgojums publiskajā sektorā strādājošajiem, apturēti infrastruktūras projekti un notiek pensiju sistēmas reforma, kā arī tiek veikta vispārēja publisko finanšu reforma valstī.

Foto no tikšanās


Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru prezidenta preses sekretāra p.i.
Tālr.: +37167082919
[email protected]

 

Dalies ar ziņu