Skip to main content

Ministru prezidents uzstāsies Pasaules ekonomikas forumā

2012. gada 8. augustā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis devās uz Ķīnas Tautas Republiku, kur Tjandziņā piedalīsies Pasaules ekonomikas forumā. Premjers tiksies ar Ķīnas premjerministru Veņu Dzjabao (Wen Jiabao) un citām amatpersonām un uzņēmējiem, lai pārrunātu iespējas veicināt tirdzniecību un investīcijas.

Šogad Pasaules ekonomikas forumā jeb t.s. vasaras Davosā tiks īpaši akcentēta jaunu un strauji augošu uzņēmumu loma biznesa vides ilgtspējas un stabilitātes nodrošināšanā, ko būtiski ietekmējusi pasaules finanšu krīze.

„Ikkatras valsts uzdevums ir virzība uz konkurētspēju un tās uzlabošana, jo vienīgi šādi var sasniegt valsts izaugsmi un ekonomikas stabilitāti. Lai to panāktu, nepieciešama konsekventa un pārdomāta virzība uz Eiropas un pasaules tirgu sasaisti, nepārtraukts atbalsts uzņēmējiem un inovāciju ieviešana. Pasaules līderu tikšanās ļauj identificēt ne vien konkurētspējas uzlabošanas pasākumu izaicinājumus, bet arī rast risinājumus to praktiskai ieviešanai globālajā mērogā,” pauž Ministru prezidents.

V. Dombrovkis uzstāsies Pasaules ekonomikas foruma sesijā „Eiropas krīze un tās ietekme” („European Crisis and its Impact”), kā arī sesijās „Nākotnes ekonomikas finansēšana” („Financing the Future Economy”) un „Virzība uz pārdomātu izaugsmi” („Setting the Course for Smart Growth”). Plānota tikšanās arī ar Pasaules ekonomikas foruma dibinātāju un priekšsēdētāju Klausu Švābu (Klaus Schwab).

Foruma ietvaros Ministru prezidents ar Ķīnas Tautas Republikas premjerministru V. Dzjabao un citām amatpersonām pārrunās Latvijas un Ķīnas divpusējās attiecības, perspektīvās sadarbības nozares, tostarp Ķīnas investīciju piesaisti Latvijai un tirdzniecības attīstību.

Tiekoties ar Ķīnas augstajām amatpersonām, premjers izklāstīs investīciju iespējas banku sektora jomā, transporta un loģistikas jomā, telekomunikāciju, farmācijas, kokapstrādes, biotehnoloģiju un izglītības jomās.

Plānots, ka Ministru prezidents sniegs arī intervijas Ķīnas medijiem – laikrakstam China Daily, 21st Century Business Herald, China Central Television un People’s Daily.

Ministru prezidents Latvijā atgriežas 13. septembrī.

Šī būs jau otrā reize, kad Ministru prezidents piedalās Pasaules ekonomikas forumā – 2010. gada 10. un 11. maijā premjers piedalījās Pasaules Ekonomikas forumā Briselē (World Economic Forum on Europe).

Par vasaras Davosu:
Pasaules ekonomikas forums notiek jau sesto gadu, pulcējot dažādu valstu amatpersonas, uzņēmumus, pētniekus un jomas ekspertus. Forums ir kļuvis par platformu jaunajai uzņēmēju un līderu paaudzei diskutēt par politikas aktualitātēm un sadarboties ar pasaules vadošajiem biznesa pārstāvjiem. 2011.gadā notikušais forums Daļianā pulcēja vairāk nekā 1.500 dalībnieku no 90 valstīm. Plašāka informācija par vasaras Davosu lasāma šeit.

Latvijas un Ķīnas tirdzniecības rādītāji:
Preču eksporta apjoms uz Ķīnu 2012. gada 1.pusgadā bija 22,33 milj. EUR, kas ir par +24% lielāks kā 2011. gada 1. pusgadā. Savukārt preču importa apjoms no Ķīnas 2012. gada 1. pusgadā bija 150,14 milj. EUR, kas ir par +18% lielāks kā 2011. gada 1. pusgadā.

Pēc kopējā preču tirdzniecības apgrozījuma Ķīna ar 172,48 milj. EUR ieņem 13. vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Kopējais preču tirdzniecības apgrozījums ar Ķīnu ir par +27,42 milj. EUR jeb +19% lielāks kā 2011. gada 1. pusgadā.
Galvenās eksporta preces uz Ķīnu ir metāli un to izstrādājumi (26,28%), mašīnas un mehānismi; elektriskās iekārtas (20,74%) un minerālie produkti (13,99%). Importā dominē mašīnas un mehānismi; elektriskās iekārtas (46,18%), dažādas rūpniecības preces (11,74%), metāli un to izstrādājumi (9,97%).

Savukārt pakalpojumu eksporta apjoms uz Ķīnu 2011. gadā bija 8,62 milj. EUR. Latvijas nozīmīgākie eksporta pakalpojumi uz Ķīnu bija pārvadājumi un braucieni. Pakalpojumu importa apjoms no Ķīnas 2011.gadā bija 34,97 milj. EUR. Nozīmīgākie importa pakalpojumi no Ķīnas bija pārvadājumi un saimnieciskās darbības pakalpojumi.

2012. gada 25. augustā Uzņēmumu reģistrā reģistrēti 53 Latvijas – Ķīnas kopuzņēmumi. Ķīnas uzkrātās investīcijas Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos sastāda 199 071 LVL. Pēc investīcijām uzņēmumu pamatkapitālos Ķīna ieņem 71. vietu.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
E-pasts: [email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922, +371 67082922
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu