Skip to main content

Ministru prezidents uzsver Latvijas iegūto pieredzi ekonomiskās krīzes pārvarēšanā

Piektdien, 24. septembrī, Rīgā, Baltijas valstu Ministru prezidenti piedalījās 11. Baltijas Ekonomikas foruma diskusijā par pieredzi, kas gūta pārvarot globālo ekonomisko un finanšu krīzi, turpmākajiem izaicinājumiem un ES stratēģijas Baltijas jūras reģiona lomu tā konkurētspējas veicināšanā.

Diskusijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis runāja par valsts iegūto pieredzi globālās ekonomikas un finanšu krīzes laikā, kad Latvija piedzīvoja strauju IKP kritumu un bija viena no vissmagāk krīzes skartajām valstīm Eiropā. Premjers minēja, ka viņa vadītās valdības tūlītējs uzdevums bija stabilizēt situāciju un novērst defoltu un lata devalvāciju, kas tika izdarīts, īstenojot sāpīgas un plašas strukturālās reformas ekonomikas, sociālā un valsts pārvaldes sektorā.

Ministru prezidents uzsvēra, ka pirmā mācība bija par to, ka reformas sākas, kad beidzas nauda, jo liela daļa reformu veselības un izglītības sektorā bija zināmās jau iepriekš. Kā otro mācību premjers minēja, ka vienmēr pastāv izeja no krīzes. Latvijas gadījumā tā ir pievienošanās eirozonai 2014. gadā, nodrošinot valsts iekšējo stabilitāti un uzticamību starptautiskajā līmenī. Premjers V. Dombrovskis kā trešo mācību norādīja plašu sociālo un sadarbības partneru līdzdalību valdības būtiskāko lēmumu pieņemšanā par situācijas stabilizāciju valstī. Un kā ceturto mācību Ministru prezidents pauda spēju drosmīgi un nevilcinoties pieņemt lēmumus. Latvijā bija jāpieņem lēmumi par fiskālo konsolidāciju un algu samazinājumiem publiskajā sektorā.

Diskusijā premjers uzsvēra Baltijas jūras reģiona konkurētspējas nozīmi reģiona ekonomikas izaugsmē. V.Dombrovskis pauda pārliecību, ka Baltijas jūras reģiona stratēģija norādīs kopējus virzienus, kuros Baltijas jūras reģiona valstu ieguldījumus palielinās visa reģiona konkurētspēju. Premjers norādīja, ka prioritārās joma varētu būt nodokļu sistēmas koordinācija enerģētikas un transporta infrastruktūras jomā, kā arī sadarbība inovāciju un pētniecības jomā.

Jau iepriekš informējām, ka 23. un 24. septembrī notiek Baltijas Ministru padomes sanāksme, kuru organizē Latvija saistībā ar Baltijas Ministru padomes prezidentūru 2010.gadā. Paralēli Baltijas Ministru padomei Rīgā notiek 11. Baltijas Ekonomikas forums, kurā Baltijas valstu premjerministri piedalījās diskusijā par pieredzi, kas gūtā pārvarot globālo ekonomisko un finanšu krīzi, turpmākajiem izaicinājumiem un ES stratēģijas Baltijas jūras reģiona lomu tā konkurētspējas veicināšanā.

Dalies ar ziņu