Skip to main content

V. Dombrovskis un I. Dālderis atklās lielāko Latvijas mūzikai veltīto festivālu Eiropā

Sestdien, 25. septembrī Ūzedomā, Vācijā, klātesot Latvijas premjerministram Valdim Dombrovskim un kultūras ministram Intam Dālderim, atklās ikgadējo mūzikas festivālu, kas šogad izceļ Latvijas mākslinieku un komponistu pienesumu pasaules mūzikas procesos. Festivāla patroni ir Latvijas Ministru prezidents un Vācijas kanclere Angela Merkele.

„Ūzedomas festivālā būs visu laiku vērienīgākā Latvijas mūziķu reprezentācija ne vien Eiropas, bet arī pasaules mērogā. Latvija demonstrēs izcilākos talantus – uzstāsies vijolnieks Gidons Krēmers ar „Kremerata Baltica”, vijolniece Baiba Skride, Latvijas Radio koris, pianists Vestards Šimkus, ērģelniece Iveta Apkalna. Festivāla programmā iekļauti komponistu Pētera Vaska, Santas Ratnieces un Georga Pelēča skaņdarbi. Esmu ļoti gandarīts par festivāla rīkotāju iniciatīvu šādā prestižā pasākumā izcelt Latvijas mūzikas tradīcijas, kam ir ne vien sena vēsture, bet arī spoža tagadne un izcila nākotne. Šī festivāla programma ir vēl viens apliecinājums Latvijas mūziķu un komponistu neapšaubāmai konkurētspējai pasaulē,” norāda kultūras ministrs Ints Dālderis.

Festivāla atklāšanas koncertā igauņu maestro Nēmes Jervi vadībā muzicēs Baltijas Jauniešu filharmoniskais orķestris un soliste Baiba Skride, kā arī Ziemeļvācu radio koris, kas izpildīs Jāzepa Vītola „Gaismas pili”.

Ūzedomas mūzikas festivāls šogad notiks 17. reizi un tā moto ir „Latvija – dzimusi mūzikā”. Programmas aprakstā pasākuma rīkotāji norāda uz senajām un izcilajām mūzikas tradīcijām Latvijā, pieminot gan Dziesmu svētkus kā UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sastāvdaļu, gan bagātīgo latviešu tautas dziesmu krājumu.

Festivāla rīkotāji aicinājuši Latvijas kultūras ministru Intu Dālderi arī muzicēt festivāla pasākumos. Ministrs uzstāsies svētdien, 26.septembrī,, kad festivāla ietvaros tiks atklāta izstāde par brīvdabas koncertu tradīcijām Baltijas jūras krastā un Jūrmalu kā SPA un veselības kūrorta vietu. Ūzedomas salā būs skatāma arī gleznu izstāde “Gleznainā Latvija”.

Ūzedomas festivāls notiks no 25. septembra līdz 16. oktobrim. Plašāk par to lasāms festivāla mājas lapā internetā (www.usedomer-musikfestival.de).

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
kultūras ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 67330306, 26304460
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu