Skip to main content

Mūrniece atklās barikāžu atcerei veltītos pasākumus Latvijas Zinātņu akadēmijā un Iekšlietu ministrijā

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece šonedēļ atklās Latvijas Zinātņu akadēmijas zinātniski praktisko konferenci „Barikādes barikāžu aizstāvju acīm”, kas notiks trešdien, 19. janvārī plkst. 10:00 Latvijas Zinātņu akadēmijas Mazajā zālē, kā arī Iekšlietu ministrijas barikāžu veterānu tikšanos, kas notiks 20. janvārī plkst. 10:30 Iekšlietu ministrijā.

„Iekšlietu nozares darbiniekiem bija nozīmīga loma barikāžu notikumos, tāpēc šonedēļ godināsim un pieminēsim gan tos iekšlietu nozares darbiniekus, kuri brīvās Latvijas vārdā atdeva savas dzīvības, gan tos, kuri arī šodien ar saviem darbiem apliecina uzticību iekšlietu sistēmai,”
norāda L. Mūrniece.

Iekšlietu ministrijas barikāžu veterānu tikšanās laikā iekšlietu sistēmas bijušajiem un esošajiem darbiniekiem tiks pasniegtas 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmes. Tās pasniegs 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmes valdes loceklis Renārs Zaļais un iekšlietu ministre.

Iekšlietu ministrijā būs aplūkojama arī Iekšlietu ministrijas darbinieku bērnu barikāžu tematikai veltīto radošo darbu izstāde un prezentēts Iekšlietu ministrijas kalendārs „Barikādēm 20”, kurā apkopoti bijušo un esošo iekšlietu nozares darbinieku – barikāžu dalībnieku atmiņu stāsti.

Barikāžu atceres pasākumu ietvaros L. Mūrniece 20. janvārī piedalīsies Saeimas svinīgajā sēdē, kā arī ziedu nolikšanā pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietās.

 

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu