Skip to main content

RD opozīcija: pašvaldība neapsaimnieko savus īpašumus un paliek nesodīta

Š. g. 4. janvārī Rīgas Domes deputātam ejot pa Vecrīgu, no ēkas R. Vāgnera ielā 5, teju virsū uzkrita liels ledus blāķis. Deputāts uz notikuma vietu izsauca pašvaldības policiju, lai nofotografētu jumtu, uz kura joprojām atradās lieli ledus blāķi, un sastādītu apskates protokolu. Deputāts arī uzrakstīja iesniegumu Rīgas Pašvaldības policijas Centra rajona pārvaldei, lai izskatītu notikušo un administratīvi sodītu ēkas īpašnieku par nenotīrītu jumtu.

Savā atbildē Rīgas Pašvaldības policija deputātu informē, ka ēka R.Vāgnera ielā 5 ir administratīvā ēka un pašvaldības īpašums, ko apsaimnieko RP SIA „Rīgas serviss”.

RD opozīcijas deputātu Valdi Gavaru pārsteidz, ka Rīgas Domes saistošie noteikumi Nr. 125 „Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” neattiecas uz pašvaldības uzņēmumiem un šie noteikumi neparedz RP SIA „Rīgas serviss” apsaimniekotās ēkas jumta attīrīšanu no sniega un ledus un lāsteku nolaušanas, jo noteikumi nosaka tikai veicamos tīrīšanas darbus dzīvojamās mājās.

Tas nozīmē, ka Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība SIA „Rīgas serviss”, kuras pienākumos ietilpst pašvaldības īpašumu apsaimniekošana un kurai 2010. gada budžetā tika izmaksāta dotācija Ls 600 000 apjomā, var neapsaimniekot savā pārziņā esošos īpašumus, apdraudot garāmgājēju dzīvību.

Vēl nesen Domes priekšsēdētājs preses konferencē medijus informēja, ka pašvaldības ēku jumti ir notīrīti no sniega, aicinot pašvaldības labajam piemēram sekot apsaimniekotājus un iedzīvotājus, pretējā gadījumā draudot ar bargiem sodiem. Opozīcijas deputāti uzskata, ka tas kārtējo reizi apliecina tikai to, ka Domes priekšsēdētājs nezina, kas notiek viņa paša saimniecībā.

Dalies ar ziņu