Skip to main content

Mūrniece atzinīgi vērtē Saeimā pieņemto nākamā gada budžetu

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece atzinīgi vērtē pirmdien, 20. decembrī Saeimas otrajā un galīgajā lasījumā pieņemto nākamā gada valsts budžeta projektu, kā ietvaros iekšlietu jomā no sākotnēji pieprasītajiem konsolidācijas pasākumiem 10 miljonu latu apmērā, izdevies palikt pie 3,2 miljonu latu samazinājuma.

Iekšlietu ministrija ir gatava realizēt plānotās aktivitātes noteikto budžeta resursu ietvaros. IeM nākošā gada budžeta samazinājums 3 265 141 Ls apjomā tiks realizēts, galvenokārt samazinot administratīvos izdevumus.

Jāatgādina, ka jau 2010. gadā ministrija ir veikusi vairākas būtiskas reformas, kā rezultātā līdzekļi ir taupīti ne tikai Iekšlietu ministrijas, bet arī citu ministriju budžetos. No nākamā gada ministrijā sāks darboties vienotā grāmatvedības un personāla uzskaites sistēma, izdienas pensiju administrēšana nodota Labklājības ministrijai, savukārt no Satiksmes ministrijas pārņemsim Autotransporta inspekcijas funkcijas. Par iepriekšējos gados veikto reorganizāciju kvalitāti un lietderību policijā, kad tika likvidētas 26 rajonu pārvaldes un to vietā izveidotas piecas reģionu pārvaldes, liecina tas, ka, neraugoties uz joprojām sarežģīto ekonomisko situāciju, noziedzības līmenis valstī ir samazinājies par 10%.

Tāpat jāatgādina – jau kopš 2008. gada Iekšlietu ministrijā un padotības iestādēs kopumā izdevumi ir samazināti par 34%. Iekšlietu ministre Linda Mūrniece norāda, ka iekšlietu sistēmas budžeta samazinājuma sekas izjūt ne tikai dienestā esošie, bet visa sabiedrība kopumā. „Policijā daudzviet trūkst darbinieku un mums ir jādomā, kā atrisināt situāciju tā, lai neciestu iedzīvotāji. Viena no iespējām, ko es saredzu, jo īpaši pierobežu rajonos, ir nodot daļu policijas funkciju robežsargiem, lai arī viņiem ir tiesības pārbaudīt, piemēram, vai autovadītāji nebrauc alkohola reibumā,” norāda ministre.

Ministre norāda, ka plānojot izdevumu samazināšanu, tiek domāts, lai netiktu ietekmēta darba kvalitāte. „Atalgojuma samazināšana nav pieļaujama. Ir jāpārskata agrāk noslēgtie līgumi un jācenšas panākt to izmaksu samazinājums, tāpat jāsamazina vismaz 20% ilglaicīgi vakantās amata vietas, kas bieži tikušas mākslīgi uzturētas, un jāpārskata ministrijas lietošanā esošo īpašumu apsaimniekošanas un nomas maksas. Esam jau panākuši vienošanos ar VAS „Valsts nekustamie īpašumi”, ka nākamgad tiks samazināta Iekšlietu ministrijas lietošanā esošo administratīvo ēku nomas maksa par 15%. Tas mums ļaus ieekonomēt 1,1 miljonu latu,” norāda ministre. 

Dalies ar ziņu