Skip to main content

Mūrniece Maskavā parakstīs Latvijas un Krievijas valdību vienošanos par sadarbību ārkārtējo situāciju likvidēšanā

Otrdien, 14. decembrī Ministru kabineta sēdē atbalstīts Ministru kabineta protokollēmums „Par pilnvarojumu parakstīt Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanos par sadarbību ārkārtējo situāciju novēršanas un likvidēšanas jomā (vienošanās)”.

Prottokollēmums paredz pilnvarot iekšlietu ministri Lindu Mūrnieci parakstīt vienošanos Valsts prezidenta Valda Zatlera plānotās vizītes laikā Krievijā.

Kā norāda L. Mūrniece: „Vienošanās mērķis ir radīt tiesisku pamatu Latvijas un Krievijas sadarbībai ārkārtēju situāciju novēršanā un seku likvidēšanā, pretējā gadījumā ir apgrūtināta palīdzības sniegšana, piemēram, dažādu dabas katastrofu, stihiju laikā kā tas bija šovasar, kad Krievijā plosījās plaši mežu ugunsgrēki.”

Šobrīd Latvijas Republikai līgumi par sadarbību ārkārtējo situāciju novēršanas un likvidēšanas jomā ir parakstīti ar sekojošām valstīm: Lietuva, Igaunija, Zviedrija, Ungārija, Baltkrievija, Ukraina, Uzbekistāna, kā arī noris darbs pie līdzīga līguma projekta izstrādes ar Azarbaidžānu.
 


Informāciju sagatavoja:
Kristīne Liepa
LR iekšlietu ministres padomniece
Tālr.: 67219313
[email protected]

Dalies ar ziņu