Skip to main content

Mūrniece pasniedz Ministru kabineta Atzinības rakstu ģenerālim Voinam

Trešdien, 5. janvārī iekšlietu ministre Linda Mūrniece operatīvās sanāksmes laikā pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstu Valsts policijas priekšniekam, ģenerālim Valdim Voinam, kurš 10. janvārī dodas izdienas pensijā un turpinās darbu Ostas policijā.

Atzinības raksts ģenerālim piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts drošības nostiprināšanā.
L. Mūrniece atzīst, ka personīgi ļoti augstu vērtē V. Voina ieguldījumu Valsts policijas vadīšanā. „Es vēlos pateikties Valdim Voinam par drosmi uzņemties Valsts policijas vadību brīdī, kad tā atradās uz sabrukuma robežas. Brīdī, kad situācija valstī tikai pasliktinājās un ikviens eksperts solīja noziedzības līmeņa pasliktināšanos. Patiesībā noziedzības līmenis valstī ir samazinājies par vismaz 10 procentiem, atklāto noziegumu procents palielinājies, uzticība policijai pamazām, bet uzlabojas. Ir veikta reforma, izveidojot piecas Valsts policijas reģionālās pārvaldes. Reforma, kas bija plānota vairākus gadus, bet drosmīgi veikta dažu mēnešu laikā un šobrīd atzīta kā veiksmīga. Pateicoties pašreizējā Valsts policijas priekšnieka spējai pieņemt drosmīgus lēmumus un nostāties sabiedrības interešu pusē policija pakāpeniski kļūst par mūsu visu palīgu un atbalstu,” norāda L. Mūrniece.

Ministre uzskata, ka jaunajam priekšniekam pašreizējais Valsts policijas priekšnieks atstāj labu mantojumu un iespēju turpināt labi iesāktas reformas.

 

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu