Skip to main content

MVU nedēļa Latvijā noslēdzas ar plašu pasākumu programmu Rīgā

Šī gada 16.-18.jūnijā Rīgā ar diskusiju par valsts, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un paplašināšanai, uzņēmēju tikšanos ar Latvijas Ārējo ekonomisko pārstāvniecību vadītājiem un Eiropas Komisijas augstas amatpersonas lekcijām par ES kopējās tirdzniecības politikas jautājumiem un to nozīmi Latvijas eksporta attīstībā noslēgsies „Eiropas mazo un vidējo uzņēmumu nedēļas 2010” ietvaros organizētie pasākumi Latvijā.

„Eiropas MVU nedēļas 2010” noslēguma pasākumu 16.jūnijā plkst.9.00 viesnīcā „Reval Hotel Latvija” atklās ekonomikas ministrs Artis Kampars, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols un Latvijas „MVU nedēļas 2010” vēstnesis SIA „Madara Cosmetics” direktore Lotte Tisenkopfa – Iltnere.

Trīs dienu laikā – no 16.-18.jūnijam – uzņēmējiem aktīvā dialogā ar valsts, LDDK un LTKR pārstāvjiem būs iespēja vienkopus iegūt informāciju par dažādiem atbalsta veidiem mazās un vidējās uzņēmējdarbības veicināšanā un konkurētspējas celšanā, ES tirdzniecības politikas instrumentiem un to nozīmi Latvijas eksporta veicināšanā, ES struktūrfondu programmām uzņēmējdarbībai, kā arī piedalīties ekspertu diskusijā par makroekonomisko stāvokli Latvijā.

Uzņēmēju tikšanās ar Latvijas Ārējo ekonomisko pārstāvniecību vadītājiem informēsim par eksporta iespējām prioritārajos ārvalstu tirgos, kas uzņēmējiem ļaus izvērtēt savas iespējas un gūt iedvesmu jaunām biznesa aktivitātēm. Paralēli notiks arī semināri – diskusijas par dažādu tautsaimniecības nozaru attīstības iespējām dažādos eksporta tirgos. Tikšanās notiks visas 3 dienas viesnīcā „Reval Hotel Latvija” un LIAA telpās Pērses ielā 2.

Šajās dienās tiek organizētas arī divpusējās tikšanās un konsultācijas ar valsts atbalsta pakalpojumu sniedzējiem – LIAA, Latvijas Garantiju aģentūras, Latvijas Hipotēku un zemes bankas, SEB bankas, Swedbankas un BaltCap speciālistiem.

17.jūnijā aicinām uzņēmējus, studentus un visus citus interesentus uz 2 lekcijām par aktuālajiem ES kopējās tirdzniecības politikas jautājumiem un to nozīmi Latvijas eksporta attīstībā, kuras sniegs Eiropas Komisijas (EK) Tirdzniecības ģenerāldirektorāta vadītājs Devids O’Salivans (David O’Sullivan) un EK eksperts tirgus pieejamības jautājumos trešo valstu tirgos Marko Duerkops (Marco Dueerkop). 17. jūnijā plkst. 10:00 viesnīcā "Reval Hotel Latvia" D. O’Sullivan sniegs prezentāciju "ES kopējās tirdzniecības politikas aktualitātes un to nozīme Latvijas eksporta attīstībā". Savukārt, 18. jūnijā plkst. 15:00 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks pusotru stundu gara lekcija Latvijas augstskolu studentiem par to, vai ES kopējā tirdzniecības politika ir problēma vai risinājums Eiropas konkurētspējas paaugstināšanai pasaules ekonomiskās recesijas laikā.

Detalizēta plānoto pasākumu programma pieejama LIAA mājas lapā internetā – http://www.liaa.gov.lv/lv/sakumlapa/pasakumi/junijs/tiksanas/.

Kā zināms, 2009.gadā Eiropas Komisija aizsāka jaunu iniciatīvu – „Eiropas mazo un vidējo uzņēmumu nedēļas” organizēšanu ar mērķi sniegt esošajiem un topošajiem uzņēmējiem informāciju un līdzekļus, kas ir nepieciešami pastāvīgiem panākumiem un konkurētspējas nodrošināšanai Eiropas dinamiskajā ekonomikas vidē.

„Eiropas MVU nedēļa 2010” notiks no 25.maija līdz 1.jūnijam, kad 37 Eiropas valstīs tiks organizētas dažādas konferences, semināri, apmācības, diskusiju forumi un apbalvošanas ceremonijas ar mērķi nodrošināt sabiedrību ar informatīvo atbalstu par Eiropas Savienības (ES), dalībvalstu, reģionālo un pašvaldību institūciju aktivitātēm uzņēmējdarbības sakārtošanā, popularizēt uzņēmējdarbību un izrādīt atzinību uzņēmējiem par veikto ieguldījumu Eiropas labklājībā, darbavietu radīšanā, inovācijās un konkurētspējā.

 

Papildus informācija par „Eiropas mazo un vidējo uzņēmumu nedēļu” Latvijā pieejama Ekonomikas ministrijas mājas lapā internetā – http://www.em.gov.lv/em/2nd/?cat=30285.

 

 

Evita Urpena

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

67013193 

Dalies ar ziņu