Skip to main content

Nacionālā kultūras padome diskutē par kultūras preses attīstību

Nacionālā kultūras padomes tās pirmajā sēdē iepazinās ar nākamā gada kultūras nozares finansējumu un diskutēja par kultūras preses izdevumu situāciju saistībā ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējuma samazināšanu.

Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte, atklājot padomes pirmo sēdi, pateicās klātesošajiem par atsaucību strādāt Nacionālajā kultūras padomē. Viņa skaidroja, ka šis padomes sastāvs veidots pēc iespējas dažādāks, lai rosinātu starpnozaru diskusijas un dažādu lēmumu izvērtēšanu. Tāpat viņa norādīja, ka līdzšinējā ministrijas sadarbība ar sabiedrību un dažādām sabiedriskajām organizācijām ir bijusi auglīga un devusi rezultātu.

Analizējot situāciju kultūras preses nozarē, padome nonāca pie secinājuma, ka pašreizējā krīze nozarē ir pateicīgs laiks, lai veidotos kvalitatīvi jauni risinājumi kultūras preses izdevumu nozarē. Vienlaicīgi tika atzīmēts, ka bez valsts atbalsta šie izdevumi nevar pastāvēt, tāpēc Kultūras ministrijai ir jādomā par finansējuma modeli, kurš gan veicinātu konkurenci, gan kultūras preses attīstību. Padome atzina, ka nav svarīgs izdevuma formāts, bet gan tā saturs, jo kultūras diskusijas notiks tur, kur būs kvalitatīvs saturs.

Nacionālā kultūras padome vienojās, ka tās priekšsēdētāju tā ievēlēs nākamajā sēdē.

Informāciju sagatavoja:
Andris Saulītis
Kultūras ministres padomnieks,
preses sekretārs
Tālr.:  26473310
[email protected]

Dalies ar ziņu