Skip to main content

Nācis klajā VIENOTĪBAS laikraksta jūlija numurs

Šodien, 19. jūlijā, klajā nācis politisko partiju apvienības VIENOTĪBA laikraksta 11. numurs. Tas veltīts Latvijas ekonomiskās izaugsmes un demokrātijas attīstības jautājumiem.

VIENOTĪBAS laikrakstā lasāma intervija ar bijušo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti par politiku, tiesiskumu un sabiedrības iespējām. Jāpārvar neticība un pašiem jāiesaistās un jāsastāda konkurence, par iespējām mainīt sabiedrības priekšstatus par politiku izsakās Maizītis.

Par 23. jūlijā paredzēto tautas nobalsošanu, pārmaiņām, iespējām un atbildību par savu valsti, ko ietver gaidāmais referendums, savu vērtējumu sniedz apvienības līdzpriekšsēdētāji – Solvita Āboltiņa, Ģirts Valdis Kristovskis un Aigars Štokenbergs.

Ar Latvijas ekonomiskās izaugsmes plāna pamatprincipiem un pieciem sasniedzamiem mērķiem Latvijas izaugsmei lasītājus iepazīstina Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Savukārt VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis skaidro VIENOTĪBAS izvirzītās prioritātes, kas īstenojamas vēl 10. Saeimā.

Finanšu ministrs Andris Vilks laikraksta lasītājus iepazīstina ar ministrijas izstrādāto Nodokļu politikas stratēģiju 2011. – 2014. gadam, kas paredz stabilas, pamatā nemainīgas nodokļu likmes, jaunu nodokļu neieviešanu un kopējā nodokļa sloga nepalielināšanu. Stratēģijā tiek arī iezīmēts konkrēts virziens nodokļu sloga mazināšanai darbaspēkam, norāda ministrs. Saeimas deputāte, Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Viņķele skaidro nepieciešamību jau tuvākajā laikā pieņemt Fiskālās disciplīnas likumu – „apdrošināšanas polisi” pret iespējamām krīzēm nākotnē.

Laikrakstā lasāms arī Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētāja biedra Arvila Ašeradena viedoklis par nodarbinātības politikas prioritātēm. Savukārt Saeimas deputāte Lolita Čigāne skaidro sabiedrības iniciatīvas manabalss.lv nozīmi. Līdzīgas iedzīvotāju iniciatīvu prakses tiek īstenotas vairākās pasaules valstīs, un arī Saeimai tā būtu lieliska iespēja mainīties līdzi laikam, kļūt atvērtākai un pieejamākai sabiedrībai, norāda deputāte.

Rubrikā „Latvija pasaulē” Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete norāda uz nepieciešamību panākt Latvijas zemniekiem taisnīgs Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības budžeta piedāvājums. Taisnīgus tiešmaksājumus un kohēzijas finansējuma saglabāšanu līdzšinējā līmenī ES pieprasījusi arī Saeima.

VIENOTĪBAS jūlija laikrakstā lasāms arī par aktuālākajiem notikumiem Latvijas reģionos. Kā ierasts, lasītāji varēs uzzināt arī par apvienības jauniešu aktivitātēm un plānotajiem pasākumiem VIENOTĪBAS birojā Rīgā, Kaļķu ielā 28.

Savukārt, izklaides lapās ikviens lasītājs varēs iepazīties ar šī mēneša politisko horoskopu, kā arī izlasīt Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājas Ingrīdas Circenes ieteikumus sportiskai un veselīgai vasarai.

Laikraksts VIENOTĪBA tiek izplatīts bez maksas, tā 11. numurs iznāk šonedēļ. Arī turpmāk VIENOTĪBAS laikrakstā lasītāji regulāri varēs atrast plašu viedokļu daudzumu, intervijas gan ar apvienības līderiem, gan reģionu pārstāvjiem, aktuālo informāciju, VIENOTĪBAS politisko prioritāšu un mērķu izklāstu un skaidrojumu, nozīmīgāko notikumu foto arhīvu, izklaides lapu un daudz cita. VIENOTĪBAS laikraksts pieejams arī apvienības mājas lapā www.vienotiba.lv


Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu