Skip to main content

Nākamajos mēnešos nav gaidāms straujš rūpniecības izlaides pieaugums

Pēc neliela krituma šā gada septembrī pret iepriekšējo mēnesi rūpniecības izlaide oktobrī ir pieaugusi par 1,2%. Mēneša laikā būtiski pieaugusi farmācijas produktu, auto detaļu un piekabju, kā arī mēbeļu ražošana.

Gada laikā rūpniecības pieauguma temps nedaudz palielinājies, sasniedzot 21,1% pieaugumu pret iepriekšējā gada oktobri. Lielākais devums rūpniecības pieaugumā bijis no apstrādes rūpniecības kāpuma par 25%, savukārt ieguves rūpniecība pieaugusi par 18,3%, elektroenerģijas un gāzes apgāde par 3,8%.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas publicētajiem konfidences rādītājiem, ražotāji šī gada pēdējā ceturksnī nesagaida īpašu rūpniecības jaudu noslodzes pieaugumu – vien par 0,1 procentpunktu, sasniedzot 65,8%. Arī uzņēmēju nākotnes skatījums šā gada novembrī salīdzinājumā ar oktobri saglabājies nemainīgs. Nedaudz pasliktinājies nākotnes pasūtījumu novērtējums, bet uzlabojies tuvāko mēnešu izlaides un nodarbinātības novērtējums.

Kopumā nākamajos mēnešos nav gaidāms straujš rūpniecības izlaides pieaugums, kāds bija novērots šī gada laikā. Savukārt gada pieauguma tempi kļūs lēnāki. Turpmākajos ceturkšņos rūpniecības apjomu pieaugums arvien vairāk būs atkarīgs no investīcijām un ražošanas jaudas palielinājuma.

Sagaidāms, ka rūpniecības apjomi gada laikā pieaugs par 13-14%.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Finanšu ministrija

Dalies ar ziņu