Skip to main content

Pabriks tiekas ar Igaunijas vēstnieku

Šodien aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Igaunijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Mati Vārmanu (Mati Vaarmann).

Amatpersonu tikšanās mērķis bija pārrunāt Latvijas un Igaunijas, kā arī Baltijas valstu militāro sadarbību. A.Pabriks uzsvēra, ka militārā sadarbība starp Baltijas valstīm ir viens no mūsu drošības un aizsardzības politikas pamatprincipiem. Ministrs norādīja, ka ir jāturpina esošie sadarbības projekti, vienlaikus paplašinot militārās sadarbības jomas.

Tikšanās laikā tika apspriesta arī Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbība, aizsardzības ministrs informēja par Latvijas aizsardzības nozares īstenotajām reformām un nākamā gada prioritātēm, kā arī Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas jautājums. Tika pārrunāta arī gaidāmā Latvijas Eiropas Savienības prezidentūra.

Nozīmīgākie Baltijas valstu projekti aizsardzības jomā ir Baltijas valstu jūras eskadra (BALTRON), Baltijas Aizsardzības koledža (BALTDEFCOL) un Baltijas gaisa telpas novērošanas sistēma (BALTNET). Šogad Latvijā notika trīs starptautiskas militārās mācības – Baltic Host, BALTOPS un Sabre Strike, kurās piedalījās Baltijas valstis un citas NATO dalībvalstis. Septembrī Baltijas valstu Padomes sanāksmē kopējas mācības Baltijas valstu teritorijā tika minētas kā veiksmīgs piemērs Baltijas valstu un sabiedroto sadarbībai aizsardzības jomā, kas veicina valstu bruņoto spēku sadarbību, kaujas gatavību un Baltijas valstu aizsardzības struktūru koordināciju.

Informāciju sagatavoja:
Vineta Kleine,
AM Sabiedrisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente.
Tālrunis: 67335062
[email protected]

Dalies ar ziņu