Skip to main content

Nav nepieciešami divi blakus esoši transporta mezgli

Rīgas domes VIENOTĪBAS frakcijas deputāti Olafs Pulks un Nils Josts ir nosūtījuši vēstuli Valsts Kontrolierei Elitai Krūmiņai ar lūgumu izvērtēt multimodālā transporta mezgla izveidošanas lietderību bijušā Rūpniecības preču tirgus vietā Rīgā, netālu no Centrālās stacijas, kura izstrādi šobrīd ir uzsācis Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

Bažas par tā izveides lietderību deputātos izraisa informācija, ka drīzumā attīstot “Rail Baltic” projektu, ir jau ieplānots veidot citu multimodālo transporta mezglu Centrālajai stacijai tuvumā esošā teritorijā.

Deputāti uzskata, ka ņemot vērā koordinācijas trūkumu starp abiem multimodālo transporta mezglu attīstītājiem, abu plānoto atrašanās vietu Centrālās stacijas tuvumā, ir līdzekļu nelietderīgas izlietošanas risks. Nebūs nepieciešami divi blakus esoši multimodāli transporta mezgli, “Rail Baltic” mezgls tiks būvēts par šim projektam jau atvēlētajiem līdzekļiem, tādēļ priekšlaicīga un ar “Rail Baltic” objektu nesaskaņota alternatīva transporta mezgla celtniecību visdrīzāk nebūs lietderīga, iespējams, tiks apturēta, tomēr, jo vēlāk tas notiks, jo lielāki zaudējumi varētu būt Rīgas pilsētas budžetam, uzskata deputāti.

Šobrīd ir izsludināts atklāts arhitektūras projekta konkurss “Intermodālā satiksmes mezgla Turgeņeva ielā 4, Turgeņeva ielā 6, Gaiziņa ielā 5k – 1, Rīgā izveide”. Tāpat SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas” ir izstrādājusi nolikuma projektu “Meta izstrāde Rail Baltic dzelzceļa tiltam un Rīgas centrālajam multimodālajam sabiedriskā transporta mezglam”.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas domes VIENOTĪBAS deputātu frakcija

Dalies ar ziņu