Skip to main content

NB8 līderi diskutēs par ekonomikas situāciju Eiropā

Pirmdien, 31. oktobrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis dodas uz Kopenhāgenu (Dānija), kur notiks Ziemeļvalstu un Baltijas valstu (NB-8) valdību vadītāju sanāksme. Premjerministri diskusijās pievērsīsies ekonomikas situācijai Eiropā un citām NB-8 valstu aktualitātēm.

Amatpersonas pārrunās Eiropas Savienības (ES) darba kārtību un valstu prioritātes Dānijas prezidentūras laikā 2012. gada pirmajā pusē. Premjerministri arī apspriedīs starptautiskās aktualitātes, tostarp situāciju Tuvajos Austrumos un ES Dienvidu kaimiņu reģionā, kā arī NB-8 sadarbību.

Pēc tikšanās V. Dombrovskis piedalīsies NB-8 valstu premjeru preses konferencē par apspriesto sanāksmēs laikā.

Savukārt pirms NB-8 valstu premjerministru sanāksmes premjers tiksies ar Dānijas rūpniecības konfederācijas Dansk Industri pārstāvjiem, lai pārrunātu Latvijas un Dānijas sadarbību uzņēmējdarbībā.

Ministru prezidents Latvijā atgriezīsies otrdien, 1. novembrī.

Par NB-8:
NB-8 (Nordic – Baltic Eight) formātā ietilpst Dānija, Īslande, Norvēģija, Somija, Zviedrija, Latvija, Lietuva un Igaunija. Aktīva sadarbība šajā formātā notiek kopš 1990.gadu sākuma. NB-8 formāta ietvaros notiek regulāras premjerministru, parlamentāriešu, ministru, valsts sekretāru, Ārlietu ministriju politisko direktoru tikšanās, kā arī ekspertu konsultācijas, kuru ietvaros tiek pārrunāti aktuāli reģionālās sadarbības un starptautiskās dienaskārtības jautājumi.

Papildu informācija par Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbību

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865/26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu