Skip to main content

Nedrīkst kavēties ar grozījumiem ģenerālprokurora iecelšanas kārtībā

Šodien, 27. aprīlī, politisko partiju apvienību VIENOTĪBA veidojošo partiju Saeimas deputāti nosūtījuši vēstuli Saeimas Juridiskās komisijas vadītājai Vinetai Muižniecei (TP), kurā aicina Juridisko komisiju jau šonedēļ izskatīt VIENOTĪBAS deputātu iesniegtos grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas paredz atklātu ģenerālprokurora apstiprināšanu amatā. Jau nākamais ģenerālprokurors amatā jāapstiprina, balsojot atklāti, norāda deputāti.

„Mēs aicinām Saeimas Juridiskās komisijas vadītāju Vinetu Muižnieci nevilcināties ar iesniegto grozījumu izskatīšanu. Līdzšinējā Saeimas rīcība jau nodarījusi lielu kaitējumu, ne vien mēģinot likt šķēršļus līdz šim sekmīgajam Ģenerālprokuratūras darbam, bet arī mazinot sabiedrības uzticību parlamentam un deputātiem. Tādēļ Saeimai šie grozījumi jāpieņem tuvāko nedēļu laikā, lai deputāti vairs nevarētu izmantot aizklāto balsojumu, slēpt savu viedokli un melot saviem vēlētājiem. Sabiedrībai ir jāzina, kā balso tās izvēlētie tautas kalpi,” norāda partijas „Jaunais laiks” (JL) Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

„Parlamenta deputātu pienākums ir ar argumentiem pamatot savus lēmumus. Atklāta balsojuma gadījumā katram deputātam pēc balsojuma būtu pienākums skaidrot savus apsvērumus vēlētājiem un pamatot savu izvēli, šādi veicinot gan diskusiju sabiedrībā par konkrētu lēmumu vai kandidātu, gan arī stiprinot pārliecību, ka lēmums tiešām tiek pieņemts parlamentā,” uzsver partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Anna Seile.

Partijas „Sabiedrība citai politikai” (SCP) priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Aigars Štokenbergs norāda:

„Es aicinu pēc iespējas ātrāk no Saeimas noņemt aizdomu ēnu. Neredzu nekādu pamatu, kāpēc šā jautājuma skatīšana būtu jāatliek uz vēlāku laiku. Deputātiem jāspēj godīgi un atklāti paskatīties acīs jebkuram, kas uzdos jautājumu: kā jūs balsojāt par ģenerālprokuroru? Mehānisms, kā to panākt, ir atklātais balsojums.”

Apvienības VIENOTĪBA iesniegtie grozījumi var būtiski uzlabot Saeimas publisko tēlu sabiedrības acīs, kas deputātu pēdējā laika rīcību dēļ ir būtiski cietis, kā arī veicināt caurskatāmību un atklātību lēmumu pieņemšanas procesos, norāda VIENOTĪBA.

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010.gada 6.martā nodibināja partijas „Jaunais laiks” (JL), „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Sabiedrība citai politikai” (SCP). Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Dalies ar ziņu