Skip to main content

Nīniste: Somija ir gandarīta, ka eirozonai pievienojas mūsu domubiedrs

FOTO no tikšanās

Rīga, 11. septembris. Šodien, tiekoties ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, Somijas prezidents Sauli Nīniste (Sauli Niinistö) pauda gandarījumu, ka ar 2014. gada 1. janvāri eirozonai pievienosies Latvija, kurai daudzos ar eirozonas pārvaldību un fiskālo disciplīnu saistītajos jautājumos ir vienots viedoklis ar Somiju.

Prezidents norādīja, ka arī Somija deviņdesmito gadu sākumā piedzīvoja smagu finanšu krīzi, kas lika pārorientēt valsts ekonomiku. Kā daļa no krīzes pārvarēšanas stratēģijas Somijā bija pievienošanās Eiropas Savienībai (ES), ko Somija noslēdza 1995. gadā. Līdz ar Somijai un Latvijai ir līdzīga pieredze kā efektīvi pārvarēt smagus sarežģījumus, kā arī kopīga izpratne par atbildīgas finanšu plānošanas nozīmi ilgtermiņa izaugsmes nodrošināšanai.

Amatpersonas pārsprieda arī abu valstu sadarbību ES ietvaros, kur V.Dombrovskis uzsvēra ES Austrumu partnerības iniciatīvas nozīmīgumu, lai saglabātu ciešu dialogu ar Austrumeiropas un Centrālāzijas valstīm un atbalstītu uz Eiropu vērstos integrācijas centienus. Latvijas premjers pauda pārliecību, ka šogad gaidāmajā Austrumu partnerības samitā Viļņā ir jādod skaidrs signāls partnervalstīm par tālāko perspektīvu ciešākai sadarbībai ar ES.

Visbeidzot, premjers un Somijas prezidents sarunā pieskārās arī vairākiem reģionālās sadarbības projektiem transporta un enerģētikas jomās, apmainoties ar jaunāko informāciju par RailBaltica būvniecību, Visaginas AES projektu un reģionālā sašķidrinātās gāzes termināļa projektu.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu