Skip to main content

Āboltiņa Saeimas namā sveic jauno Zviedrijas vēstnieku

FOTO no tikšanās
VIDEO no tikšanās

Latvija un Zviedrija ir ciešas partneres ar labu sadarbību visos līmeņos, tostarp veiksmīgi attīstās gan ekonomiskie sakari, gan parlamentārā sadarbība, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, trešdien, 11.septembrī, Saeimas namā tiekoties ar Zviedrijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Henriku Landerholmu (Henrik Landerholm). Vēstnieks parlamentu apmeklēja iepazīšanās vizītē.

Vēstnieka kadences laikā gaidāmi vairāki mūsu valstij būtiski notikumi – Zviedrijas diplomātiskajam pārstāvim būs iespēja kopā svinēt mūsu valsts 95.neatkarības jubileju un 25.gadadienu kopš Latvijas neatkarība atjaunota de facto. Savukārt nākamgad Latvija kļūs par eirozonas dalībvalsti, bet Rīga kopā ar Zviedrijas pilsētu Ūmeo iegūs Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. Tas paver jaunas, plašas sadarbības iespējas gan kultūras jomā, gan ekonomikā, uzsvēra S.Āboltiņa.

Kā veiksmīgu S.Āboltiņa raksturoja izveidojušos sadarbību starp abu valstu parlamentiem, vienlaikus uzsverot iespējas paplašināt kontaktus starp Saeimas un Riksdāga nozaru komisijām. H.Landerholms apliecināja – kā bijušais Riksdāga deputāts lieliski apzinās lielo parlamentāro sakaru nozīmi – gan sadarbību starp vēstniecību un parlamentu, gan valstu parlamentāriešiem.

Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu arī par līdzšinējo sadarbību ar Zviedrijas parlamenta spīkeru Pēru Vesterbergu (Per Westerberg), uzsverot intensīvo un produktīvo dialogu NB8 – piecu Ziemļvalstu un trīs Baltijas valstu – formātā. Šī sadarbība ir būtiska, lai stiprinātu reģiona interešu aizstāvību un veicinātu tā atpazīstamību, norādīja S.Āboltiņa.

S.Āboltiņa atzina, ka Zviedrija ir viens no būtiskākajiem mūsu valsts ekonomiskās sadarbības partneriem. Vislielākās tiešās ārvalstu investīciju Latvijas ekonomikā iegulda tieši Zviedrijas uzņēmēji, un tām ir liels potenciāls paplašināties arī turpmāk, piemēram, ieguldot ražošanā ar augstu pievienoto vērtību. Zviedrija ar 386 miljonu eiro apgrozījumu ir sestais lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris, un preču tirdzniecības apjoms turpina palielināties.

Sarunas noslēgumā Saeimas priekšsēdētāja pateicās vēstniekam par Zviedrijas sniegto atbalstu Latvijas centieniem pievienoties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD).

H.Landerholms ir pēc kārtas septītais Zviedrijas Karalistes vēstnieks. Zviedrija atzina Latvijas neatkarību 1991.gada 27.augustā, un nākamajā dienā atjaunotas abu valstu diplomātiskās attiecības. Zviedrijas vēstniecība Rīgā atklāta 1991.gada 29.augustā.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
Mob. tālr.: +371 261 36160
[email protected]

Dalies ar ziņu