Skip to main content

Finanšu ministrs ar LPS uzsāk darbu pie MK un LPS vienošanās un domstarpību protokola 2014. gadam izstrādes

Trešdien, 11. septembrī, finanšu ministrs Andris Vilks, valsts sekretāre Sanita Bajāre, kā arī Finanšu ministrijas (FM), Satiksmes ministrijas (SM), Ekonomikas ministrijas (EM) un Labklājības ministrijas (LM) pārstāvji tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētāju, valdi un speciālistiem, lai pārrunātu būtiskus jautājumus saistītus ar pašvaldībām plānoto finansējumu satiksmes nozarē 2014. gadam, kā arī nozares ministriju sagatavotās izmaiņas normatīvajos aktos un to ietekmi uz pašvaldību budžetiem. Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas tiks iekļauti Ministru kabineta (MK) un LPS vienošanās un domstarpību protokolā 2014. gadam.

„Turpinot dialogu ar pašvaldībām, izrunājām aktuālākos jautājumus, kas skar ikkatra iedzīvotāja labklājību visos Latvijas reģionos. Nepārprotami aktualitātes ir finansējums pašvaldību autoceļu apsaimniekošanai, sabiedriskā transporta pakalpojumiem, kā arī dzīvokļu pabalsta jautājums saistībā ar elektroenerģijas tirgus atvēršanu, par ko arī tika diskutēts ar pašvaldībām. Vēlreiz jāuzsver, ka ministrija ir atvērta konstruktīvām sarunām, lai fiskālās politikas būtības ietvaros pašvaldībās uzlabotos dzīves kvalitāte,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Sanāksmes laikā SM pārstāvji iepazīstināja ar nākamajā gadā plānoto finansējumu pašvaldību autoceļu apsaimniekošanai, kā arī sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai. Savukārt EM un LM pārstāvji sniedza aktuālāko informāciju par iecerēm dzīvokļu pabalstu jautājumā saistībā ar elektroenerģijas tirgus atvēršanu.

LPS ar FM pārstāvjiem turpināja iepriekšējā tikšanās reizē iesākto sarunu par pašvaldību aizņemšanās nosacījumiem 2014. gadā. FM atkārtoti aicināja LPS pārstāvjus sniegt fiskāli atbildīgus priekšlikumus, lai pašvaldībām nodrošinotu finanšu resursu pieejamību attīstībai 2014.gadā.

Sanāksmes noslēgumā ministriju un LPS pārstāvji vienojās 18. septembrī izskatīt jau sagatavoto MK un LPS protokola projektu.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu