Skip to main content

Finanšu ministrs atklāj ceļojošo izstādi „Eiro – mūsu nauda”

Ceturtdien, 12. septembrī, Latviešu biedrības namā finanšu ministrs Andris Vilks atklāj ceļojošo izstādi „Eiro – mūsu nauda”. Ekspozīcija, kas ir pabijusi jau 15 Eiropas Savienības (ES) valstīs, iepazīstina apmeklētājus ar eiro vēsturi un atšķirīgajām monētām.

„Eiro – mūsu nauda. Tā mēs sauksim eiro jau pēc nepilniem trim mēnešiem. Panākt, lai Latvijas iedzīvotājs ar lepnumu teiktu „Eiro – mana nauda”, ir izaicinājums. Tomēr atcerēsimies, ka Latvija ir jau 18. valsts, kas iestājas eirozonā. Līdz šim atvadas savai ne mazāk iemīļotajai Vācijas markai, Itālijas lirai, Francijas frankam vai Igaunijas kronai ir teikuši daudzi Eiropas iedzīvotāji un par savu naudu sākuši saukt eiro,” savā uzrunā klātesošajiem norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Ekspozīcija ir interesanta visām apmeklētāju vecumu grupām, īpaši domāts arī par bērniem, nodrošinot interaktīvu saturu. Apmeklētājiem tiek dota iespēja salīdzināt dažādās valstu monētas, uzzināt katras valsts izvēli. Tāpat izstāde sniedz ieskatu eiro banknotēs un to drošības zīmēs. Īpaši domāts arī par vājredzīgiem izstādes apmeklētājiem un redzes invalīdiem.

Īpaši Latvijai gatavoti materiāli atklāj dažādus faktus par Latvijas ceļu uz ES un eiro. Apmeklētājiem ir iespēja pašiem apskatīt jaunās Latvijas eiro monētas. Izstādes apmeklētāji var arī saņems atbildes uz dažādiem interesantiem jautājumiem.

Izstādes atklāšanā ar uzrunām piedalās arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Eiropas Savienības (ES) ekonomikas un monetāro lietu komisārs Oli Rēns.

Pēc uzrunām un izstādes apskates klātesošie ir aicināti parakstīties viesu grāmatā. „Līdz eiro ieviešanai Latvijā atlikušas vien 111 dienas. Kā dabiski un secīgi ziemu nomaina pavasaris, bet pavasari – vasara, tā novēlu, lai eiro par mūsu valūtu kļūtu pašsaprotami un veiksmīgi. Eiro nāk! Latvija aug!” novēl finanšu ministrs Andris Vilks.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu