Skip to main content

Noritējusi VIENOTĪBAS Rīgas nodaļas kopsapulce; nodaļas vadītāja amatā atkārtoti ievēlēts Pulks

2016.gada 14.janvārī notika partijas VIENOTĪBA Rīgas nodaļas kopsapulce, kurā par valdes priekšsēdētāju tika ievēlēts Olafs Pulks.

Partijas Rīgas nodaļas valdē ievēlēti Andris Ārgalis, Marija Balcere, Edgars Baldunčiks, Vilnis Ķirsis, Jānis Lazdāns, Valdis Gavars, Nils Josts un Uģis Rotbergs.

Par nodaļas pārstāvjiem partijas domē ievēlēti Edgars Baldunčiks, Nils Josts, Edgars Engīzers, Ainars Lodziņš, Harijs Tomaševskis, Krišjānis Bušs, Gundega Drēska, Baiba Ervalde, Nelda Gavare, Rebeka Goba, Mārtiņš Greste, Edgars Ikstens un Baiba Brigmane, Kārlis Kamradzis.

Kopsapulcē tika pieņemta rezolūcija:

Droša, tiesiska, labi pārvaldīta, pārtikusi, ekonomiski dinamiska un videi draudzīga Rīga – tāds ir Rīgas nodaļas stratēģiskais redzējums. Šobrīd Rīgas pašvaldību raksturo bezatbildīga pārvalde, nav investīciju, kas celtu rīdzinieku dzīves kvalitāti ilgtermiņā, ir izsaimniekoti uzkrājumi, pašvaldības uzņēmumi tiek slikti pārvaldīti, budžets tiek lāpīts, iztirgojot pilsētas nekustamo īpašumu un ceļot nodokļus, ir apšaubāmi darījumi un skandāli.

VIENOTĪBAS Rīgas nodaļas kopsapulces dalībnieki:
lai nepieļautu rīdzinieku – nodokļu maksātāju – naudas izšķērdēšanu nepārdomātu, tuvredzīgu, politisku vai noziedzīgu mērķu vārdā:
• Aicina Latvijas Finanšu ministriju un VARAM regulāri un rūpīgi sekot Rīgas domes īstenotajai saimniekošanai, budžeta plānošanai un tēriņu lietderībai.
• Aicina KNAB, Valsts policiju, Ģenerālprokuratūru aktīvi vērsties pret iespējamo līdzekļu izsaimniekošanu, koruptīvām darbībām un nolaidību Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrībās, uz ko norāda gan Valsts kontrole, gan iedzīvotāji.

Lai pilnveidotu un modernizētu izglītības kvalitāti Rīgā un stiprinātu tās starptautisko konkurētspēju:
• Aicina Latvijas valdību īstenot izglītības reformu, panākot izglītības procesa kvalitātes pilnveidošanu un pedagogu atalgojuma celšanu Rīgā.
• Pieprasa Rīgas domes valdošajai koalīcijai no pilsētas budžeta līdzekļiem palielināt atalgojumu pirmsskolas iestāžu pedagogiem. Pedagogu trūkums zemā atalgojuma dēļ ir pamatiemesls vietu trūkumam latviešu valodas plūsmas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Lai īstenotu ilgtspējīgu atbalstu tautas ataudzei un demogrāfijas programmai:
• Pieprasa Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai deputātiem Rīgas domē īstenot sociāli atbildīgu politiku un piešķirt bezmaksas pusdienas bērnudārzos bērniem no mazturīgām un trūcīgām ģimenēm. Pēc Vienotības deputātu priekšlikuma bezmaksas pusdienas 2016. gadā jau ir piešķirtas mazturīgo un trūcīgo ģimeņu bērniem Rīgas vispārizglītojošās skolās.

Lai attīstītu uzņēmējdarbību un radītu jaunas darba vietas:
• Pieprasa Rīgā aktīvāk sekmēt uz vienlīdzīgas konkurences pamatiem balstītu uzņēmējdarbību, brīvu no protekcionisma un politiski pietuvināto uzņēmēju īpaša atbalsta.
• Pieprasa radīt uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, lai piesaistītu investīcijas, atbalstītu jaunu uzņēmumu radīšanu un degradēto industriālo zonu revitalizāciju.

Partijas VIENOTĪBA un tās Rīgas nodaļas mērķis, sagaidot Latvijas valsts simtgadi, ir plaukstoša un izglītota tauta, kura vēlas dzīvot savā zemē. Rīgas nodaļa aicina rīdziniekus, neatkarīgi no politiskās pārliecības, aktīvāk iesaistīties Rīgas pilsētas dzīvē un pieprasīt Rīgas domes vadībai nodrošināt atbildīgu un caurskatāmu rīdzinieku nodokļos samaksātās naudas izlietojumu un pilsētas īpašumu pārvaldību.

Informāciju sagatavoja:
Nils Josts
VIENOTĪBAS Rīgas nodaļas valdes pārstāvis
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu