Skip to main content

Notiks 3. Zaļās enerģijas forums

Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Vides ministriju un Rīgas Tehnisko Universitāti 16. septembrī plkst. 10.00 Zemkopības ministrijas telpās rīkos 3. Zaļās enerģijas forumu. Pasākuma laikā ekonomikas ministrs Artis Kampars iepazīstinās ar Rīcības plānu atjaunojamo energoresursu jomā.

„Ekonomikas ministrija sadarbībā ar ekspertiem un sociāliem partneriem ir izstrādājusi rīcības plānu, kā Latvijai tuvākās desmitgades laikā stiprināt enerģētisko neatkarību. Šī rīcības plāna atslēgas vārdi ir energoefektivitāte, lielāks atjaunojamo energoresursu īpatsvars enerģētikā, energorersursu un enerģijas piegādes avotu diversifikācija un enerģijas importa samazināšana,” uzsver A. Kampars.

Forumā tiks sniegta arī jaunākā informācija par to, kādā izstrādes stadijā atrodas Atjaunojamo energoresursu likumuprojekts.

Forumā par koksnes izmantošanu siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanā ziņos Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss.

Vides ministrijas Klimata politikas un tehnoloģiju departamenta direktors Valdis Bisters informēs par Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (valsts budžeta programmas) īstenošanas gaitu.

Savukārt Latvijas biogāzes asociācijas priekšsēdētājs Andis Kārkliņš prezentēs efektīvu ražošanas procesu biogāzes ražotnēs, izmantojot kūts mēslus, atkritumus un zaļo masu.

Diskusijas vadīs žurnālists Edijs Bošs.

Reģistrācija forumam www.videszinatne.lv.

Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 67013193

Dalies ar ziņu