Skip to main content

Notiks dokumentālās filmas “Eiropas atslēga” prezentācija

Ceturtdien, 26.septembrī, plkst. 17:00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, 1.stāvā notiks dokumentālās filmas “Eiropas atslēga. Krišjānis Kariņš” prezentācija. Tajā piedalīsies filmas režisore Adriāna Roze, scenārija autors Miks Romanovskis, ārpolitikas un enerģētikas eksperts Reinis Āboltiņš.

Filma vienkārši un saprotami vēsta par sarežģīto lēmumu pieņemšanas gaitu Eiropas Parlamentā un Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa darbu Briselē. Īpaša uzmanība pievērsta likumam, kas skar vienu no Latvijas ārpolitikas neatrisinātajām problēmām – attiecības ar Krieviju un lielā kaimiņa monopolstāvokli energoresursu piegādēs. Pēc spraigām politiskām debatēm un aktīvas interešu aizstāvēšanas Eiropas institūcijas atbalstīja Krišjāņa Kariņa virzīto likumu.

Pasākuma laikā būs iespēja izvērtēt Latvijas situāciju pēc šī likuma pieņemšanas, kā arī vairāk uzzināt par spēles noteikumiem un lēmumu pieņemšanas procesa aizkulisēm Eiropas Parlamentā. Filma sniedz arī atbildi uz jautājumu, kā valstīm ar nelielu iedzīvotāju skaitu panākt sev vēlamus risinājumus Eiropas Savienībā.

Krišjānis Kariņš uzsver: “Palūkosimies uz Luksemburgu – tā ir viena no ietekmīgākajām Eiropas valstīm, taču tā ir maza valsts, tik liela, kā mūsu Kurzeme. Atslēga uz Eiropu – tie esam mēs paši, un neviens mums nepasniegs vēlamo uz zeltītas paplātes. Par savas valsts un tautas interesēm ir jācīnās un tikai tad var gūt panākumus.”

Ar dokumetālās filmas “Eiropas atslēga” treileri, varat iepazīties šeit

Uz filmas prezentāciju laipni aicināti arī masu mediju pārstāvji!

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu