Skip to main content

“Oligarhu sarunu” izmeklēšana Sudrabas vadībā pielīdzināma Saeimas lēmumam par Šlesera neizdošanu kratīšanai

Ievēlot deputāti Ingunu Sudrabu parlamentārās izmeklēšanas komisijas par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911 vadītājas amatā laikā, kad izskanējusi informācija, ka arī Inguna Sudraba ir minēta tā dēvētajās "Rīdzenes sarunās" saistībā ar iespējamu trešās valsts prettiesisku ietekmi uz politikas procesu Latvijā, Saeimas deputāti pauž cinisku attieksmi pret sabiedrību un rīkojas pretēji šīs komisijas izveidošanas mērķiem, uzskata VIENOTĪBA. Balsojums par komisijas vadītāju ir pielīdzināms Aināra Šlesera neizdošanai kratīšanai 2011. gadā, kas noveda pie Saeimas atlaišanas, un vērtējams kā klajš mēģinājums graut tiesiskumu.

Frakcija VIENOTĪBA jau iepriekš aicināja parlamentu neatbalstīt "No sirds Latvijai" frakcijas deleģēto Ingunas Sudrabas kandidatūru darbam komisijas sastāvā, balsojot par katru komisijas kandidātu atsevišķi, tomēr parlaments šo ierosinājumu noraidīja.

 

Lēmums "oligarhu sarunu" komisijas vadībā iecelt personu, kura atrodas acīmredzamā interešu konfliktā, rada neizpratni ne vien par Sudrabu nobalsojošo deputātu un politisko partiju patiesajām interesēm, bet grauj visa parlamenta prestižu un mazina jau tā zemo sabiedrības uzticību politiķiem, uzsver VIENOTĪBA.

 

Reaģējot uz šīsdienas balsojumu, frakcija VIENOTĪBA ir apņēmusies no komisijas vadītājas pieprasīt kvalitatīvu izmeklēšanas komisijas darbu un tās rezultātu atspoguļojumu starpziņojumos, lai nepieļautu “Rīdzenes sarunu” dalībnieku ietekmi uz politisko procesu un manipulēšanu ar demokrātiju un tiesiskumu. Tāpat VIENOTĪBAS frakcijas pārstāvju vadītās Saeimas komisijas turpinās aktīvi sekot līdzi faktiem un informācijai, kas izskan saistībā ar tā dēvētajām “Rīdzenes sarunām” un savas kompetences ietvaros iesaistīties šo faktu izvērtēšanā.

Dalies ar ziņu