Opozīcija atstāj Rīgas domes sēdi, jo iebilst pretlikumīgiem lēmumiem
Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē pārstāvēto partiju Jaunais laiks un „Pilsoniskā savienība” deputāti atstāja RD sēžu zāli, tādējādi protestējot pret Nila Ušakova vadības stilu – ignorējot iebildumus un faktiski uzstājot pieņemt lēmumu, lai gan tas nav sagatavots saskaņā ar likumu.
Opozīcija vairākkārt aicināja gan deputātus, gan domes vadību atlikt jautājuma izskatīšanu, jo lēmuma projekts nav sagatavots saskaņā ar likumu par politiski represētās personas statusa noteikšanu komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem.
JL un PS deputāti nolēmuši vērsties tiesībsargājošajās institūcijās, lai šo jautājumu pārsūdzētu likumā noteiktajā kārtībā, par radušos situāciju tiks informēti arī Tieslietu un Vides aizsardzības un reģionālo lietu ministri.
Likuma „Par politiski represētās personas statusa noteikšanu komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem” 5. pants nosaka, ka politiski represētās personas apliecību izsniedz, pamatojoties uz Latvijas Valsts arhīvu vai citu valstu arhīvu vai oficiālu valsts iestāžu dokumentu un Tieslietu ministrijas atzinumu vai Latvijas Republikas tiesas spriedumu par politiskās represijas fakta konstatēšanu gadījumos, kad Latvijas Valsts arhīvos vai citu valstu arhīvos dokumenti par politiskās represijas faktu nav saglabājušies vai vispār gājuši zudumā.
LR Tieslietu ministrija informējusi deputātu, ka konkrētajā gadījumā Tieslietu ministrija nav saņēmusi ne J. Balikovska, ne Rīgas domes pieprasījumu un Latvijas Valsts arhīvu vai citu valstu arhīvu vai oficiālu valsts iestāžu dokumentus par J. Balikovska atbilstību politiski represētās personas statusam. Tāpēc Tieslietu ministrijas atzinums Jevgēņija Balikovska administratīvajā lietā nav iesniegts.
„Dome ir gatava pārkāpt likumu, lai tikai Jevgēņijs Balikovskis saņemtu politiski represētās personas statusu”, secina deputāts O. Pulks.
Pret politiski represētās personas statusa piešķiršanu Jevgeņijam Balikovskim krasi iestājas arī Kurzemes rajona Politiski represēto kluba valdes priekšsēdētājs Tālivaldis Pētersons, kurš nav parakstījis komisijas sagatavoto atzinumu.
2001. gadā RD deputāti nolēma nepiešķirt politiski represētās personas statusu J. Balikovskim, jo nebija iesniegti vajadzīgie dokumenti, kas apliecinātu represiju faktu.