Skip to main content

Opozīcijas deputāti vēlas lemt par Ušakova komandējumu uz Krieviju lietderību

Rīgas domes Vienotības un Nacionālās apvienības frakciju deputāti ir iesnieguši pieprasījumu sasaukt domes ārkārtas sēdi. Pēc nesenās Rīgas domes priekšsēdētāja vizītes Maskavā, kuras laikā intervijā telekanālam ‘Dožģ”, N.Ušakovs nosauca V.Putinu par Latvijai labāko Krievijas prezidentu, RD opozīcijas deputāti vēlas lemt par domes priekšsēdētāja komandējumu lietderību uz Krieviju un citām valstīm, kuras nav ES un NATO dalībvalstis.

Opozīcijas deputāti uzsver, ka domes priekšsēdētāja komandējumiem bieži nav pamatojuma, deputāti ne vienmēr tiek iepazīstināti ar to mērķiem un rezultātiem. Tie reti tiek apstiprināti arī Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdēs. Vienotības un Nacionālās apvienības deputāti uzskata, ka domes priekšsēdētāja komandējumam uz Maskavu nebija rīdziniekiem lietderīgu mērķu un rezultātu.

„Rīgas domes priekšsēdētāja komandējuma uzdevums nevar būt amatam neatbilstoša starpvalstu politisko attiecību kārtošana, īpaši, ja saturs neatbilst Latvijas valsts ārpolitikai,” uzskata RD Vienotības frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Pēc medijos izskanējušās informācijas, tiekoties ar dziedātāju J.Kobzonu, kam liegta iebraukšana Latvijā, Rīgas domes priekšsēdētājs solījis pārmaiņas Latvijas ārpolitikas nostādnēs.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu