Skip to main content

Pabriks: 11.augusts simbolizē mūsu spēju gūt uzvaru pār agresoru

Šā gada 11. augustā aprit 91 gads, kopš parakstīts Latvijas-Krievijas miera līgums. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzsver gan šīs dienas vēsturisko, gan simbolisko nozīmi.

„11. augusts ir simboliska diena visiem Latvijas brīvības cīnītājiem, kas izgājuši garo kaujas taku no Tīreļpurva un Ložmetējkalna līdz pat Cēsīm un Latgales frontei,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks. „Šī diena ir simbolisks cīņu nobeigums, kā rezultātā ieguvām patiesi brīvu un neatkarīgu valsti.”

Ministrs atgādina, ka šajā dienā tika noslēgts arī Latvijas un Krievijas impērijas pēcteces Padomju Krievijas miera līgums, kas uz mūžīgiem laikiem solījās atteikties no Latvijas teritorijas, diemžēl mūžīgie laiki ilga tik vien kā 20 gadus. „Tik ilgi, kamēr kaut viena valsts uzturēs ģeopolitiskas ambīcijas mūsu valsts teritorijā, 11.augusts simbolizēs mūsu spēju vienotībā panākt uzvaru pār jebkuru agresoru,” norāda A. Pabriks.

1920. gada 11. augustā Latvija parakstīja miera līgumu ar Krieviju, kura otrajā pantā norādīja, ka Krievija „bez ierunām atzīst Latvijas valsts neatkarību, pastāvību un suverenitāti un labprātīgi uz mūžīgiem laikiem atsakās no visām suverēnām tiesībām, kuras piederēja Krievijai uz Latvijas tautu un zemi”.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu