Skip to main content

Pabriks: 8. maijs ir cieņas izrādīšana visiem kritušajiem karavīriem

Godinot Otrā pasaules kara upuru piemiņu, 8. maijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube noliks ziedus Rīgas Brāļu kapos.

Savukārt pēcpusdienā A. Pabriks un R. Graube dosies uz Lestenes Brāļu kapiem, lai godinātu karavīrus, kuri Otrajā pasaules karā krituši Latviešu leģiona rindās. Piemiņas brīža ietvaros tiks atklātas piemiņas plāksnes ar 350 kritušo Latvijas armijas virsnieku, instruktoru un leģiona karavīru, tostarp arī 10 kritušo Lietuvas un Igaunijas karavīru, vārdiem. Piemiņas brīdī Lestenē piedalīsies arī Lietuvas aizsardzības ministre Rasa Juknevičiene un tiks nolikts Igaunijas aizsardzības ministra Marta Lāra ziedu vainags.

Šajā dienā Džūkstes pagastā A. Pabriks noliks ziedus arī Otrā pasaules kara vācu armijas karavīru kapos, kuros guldīti vācu un latviešu karavīri, un padomju armijas kapos, kuros apglabāti latviešu un krievu karavīri. 30. aprīlī – Lielās talkas norises laikā – A. Pabriks Džūkstē apmeklēja abas apbedījuma vietas un kopā ar Nacionālo bruņoto spēku karavīriem sakopa padomju armijas karavīru kapu vietu.

"Latvijas zeme ir gadsimtiem slacīta ar dažādu tautu un dažādu armiju karavīru asinīm. Civilizētas nācijas no citām atšķiras ar to, ka spēj cienīt un apkopt visu savā zemē guldīto un kritušo piemiņas vietas, neatkarīgi no tā, kura valsts šos dēlus, vīrus, brāļus un sievas sūtījusi kaujā. Tikai tas karavīrs izraisa cieņu, kurš respektē savu pretinieku, pat ja tas ir bijis viņa nāvīgākais ienaidnieks. Laikam un cieņai ir jādziedē visas rētas," norāda A. Pabriks.


Informāciju sagatavoja:
Vineta Kleine
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente.
Tālrunis: 67335062
[email protected]

Dalies ar ziņu