Skip to main content

Pabriks Afganistānā tiekas ar Latvijas kontingenta karavīriem

Vakar, 19. janvārī, vizītes laikā Afganistānā aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Latvijas kontingenta karavīriem, kas dienesta pienākumus pilda Norvēģijas vadītajā Provinču atjaunošanas vienībā Meimenā, Farjābas provincē.

„Dienēt tik daudznacionālā vidē un tik sarežģītos apstākļos ir liels izaicinājums, kas ne tikai nodrošina vērtīgu profesionālo pieredzi, bet iemāca arī veiksmīgi sadarboties ar dažādu tautību un kultūru pārstāvjiem,” tiekoties ar karavīriem, uzsvēra A. Pabriks.

Tikšanās laikā ministrs tika informēts par drošības situāciju Farjābas provincē, kur dien lielākā daļa Latvijas karavīru, par Afganistānas drošības spēku izaugsmi, kā arī par plānotajām aktivitātēm drošības situācijas uzlabošanā, kas tiks veiktas kopā ar Afganistānas Nacionālo armiju.
Ministrs atbildēja uz karavīru jautājumiem par aizsardzības nozares budžetu, iespējamo bruņojuma iegādi, karavīru izdienas pensijām un sociālajām garantijām. A. Pabriks pasniedza augstākas dienesta pakāpes diviem Latvijas kontingenta karavīriem. Savukārt pēc oficiālās tikšanās A. Pabriks karavīrus iepazīstināja ar karatē skolas Shinjinbukan pamatprincipiem.

Vizītes ietvaros A. Pabriks tikās ar ASV pulkvedi Johanu Nitroenu un Norvēģijas vadītās Provinču atjaunošanas vienības Meimenas komandieri pulkvedi Fredu Ārni Jakobsenu, lai pārrunātu Latvijas un mūsu sabiedroto sadarbību NATO vadīto Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) operācijas ietvaros.

Savukārt tiekoties ar Afganistānas Nacionālās armijas 209. korpusa 1. brigādes komandieri, brigādes ģenerāli Nūru Muhamedu Džhidu, aizsardzības ministrs uzsvēra, ka Latvijas kontingenta karavīru uzdevums ir palīdzēt Afganistānas drošības spēkiem nodrošināt kārtību savā valstī. „Tiklīdz afgāņi spēs paši paveikt šo uzdevumu, mēs savu uzdevumu Afganistānā būsim izpildījuši,” sacīja A. Pabriks.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu