Skip to main content

Pabriks aicina Dienvidkoreju sadarboties militārās industrijas jomā

Šodien, 28. novembrī, Seulā aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Dienvidkorejas aizsardzības ministru Kimu Kvandžinu (Kim Kwan Jin) un pārrunāja iespējas, kā aktivizēt divpusējās attiecības aizsardzības jomā. Ministri vienojās nākamgad organizēt abu valstu aizsardzības ministriju ekspertu konsultācijas, lai izstrādātu konkrētus sadarbības projektus, kā arī veicinātu viedokļu apmaiņu par reģionālo un starptautisko drošības situāciju.

A. Pabriks informēja K. Kvandžinu, ka Latvija šogad ir pieņēmusi Nacionālo bruņoto spēku attīstības plānu līdz 2024. gadam, kurā iekļauti arī vairāki militārās tehnikas modernizācijas un iegādes projekti, tādēļ Latvija, gatavojoties šiem iepirkumiem, interesējas arī par jaunākajām militārās industrijas tehnoloģijām Korejā, lai izvēlētos armijai lietderīgāko un ekonomiskāko piedāvājumu. Ministri pārrunāja arī sadarbības iespējas militāras rūpniecības jomā.

Aizsardzības ministrs iepazīstināja kolēģi ar Latvijas pieredzi Afganistānas tranzīta nodrošināšanā un aicināja izmantot Latvijas iespējas transporta un loģistikas jomā.

K. Kvandžins, runājot par Dienvidkorejas ekonomisko attīstību, norādīja, ka visas starptautiskās reitingu aģentūras Korejai ir piešķīrušas augstāko kredītreitinga nākotnes prognozi. Viņš uzsvēra, ka šī rezultāta sasniegšanā liela loma ir bijusi arī aizsardzības sektoram, jo tikai drošā un stabilā valstī uzņēmumi izvērš savu darbību un var sasniegt augstus ekonomiskās izaugsmes rādītājus.

A. Pabriks uzaicināja Dienvidkorejas drošības politikas ekspertus piedalīties nākamā gada Rīgas konferencē, savukārt Korejas aizsardzības ministrs ielūdza Latvijas pārstāvi uzstāties lielākajā Korejas augsta līmeņa drošības forumā, kas notiks nākamā gada oktobrī.

Ministri pārrunāja arī drošības situāciju Korejas pussalā un Ziemeļkorejas militārās attīstības tendences.

A. Pabriks tikās arī ar Dienvidkorejas ārlietu un tirdzniecības ministru Kimu Sunhvanu (Kim Sung – Hwan) un pateicās par Dienvidkorejas vēstniecības atvēršanu Latvijā, kas sekmēs abu valstu divpusējo attiecību attīstību. Ministri pārrunāja sadarbību starptautisko organizāciju ietvaros, un A.Pabriks atzinīgi novērtēja Dienvidkorejas atbalstu Latvijas dalībai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), savukārt Dienvidkorejas ārlietu un tirdzniecības ministrs pateicās par atbalstu Dienvidkorejas kandidatūrai ANO Drošības padomē. Puses pārrunāja arī Dienvidaustrumāzijas Nāciju Asociācijas (ASEAN), kas darbojas politiskā, ekonomiskā un kultūras jomā, darbību. K. Sunhvans informēja, ka organizācijas dienaskārtībā šobrīd ir daudzi ar strīdīgām teritorijām saistīti jautājumi.

Vizītes laikā A. Pabriks apmeklēja demilitarizēto zonu pie robežas ar Ziemeļkoreju, kā arī iepazinās ar Dienvidkorejas bruņoto spēku 1. sauzemes spēku divīziju, kas savus uzdevumus veic pierobežas rajonā.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu