Skip to main content

Pabriks aicina Franciju uzsākt nemilitāro kravu tranzītu caur Latviju

16. jūnijā Parīzē aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Francijas aizsardzības ministru Žerāru Lonžuē (Gérard Longuet) un izteica aicinājumu sūtīt nemilitārās kravas uz Afganistānu caur Latviju. Ministrs informēja, ka šo iespēju jau izmato Zviedrija, Beļģija, Lielbritānija, Norvēģija un Spānija un līdz šim saņemtas pozitīvas atsauksmes par Ziemeļu komunikācijas ceļa drošību un rentabilitāti.

Šobrīd starp Latvijas un Francijas aizsardzības ministrijām tiek sagatavota un tuvākajā laikā tiks noslēgta Tehniskā vienošanās par preču pārvadāšanu, kas kalpos kā pamats tranzīta uzsākšanai.

A. Pabriks pateicās Francijai par ieguldījumu Baltijas gaisa telpas patrulēšanā, savukārt Ž. Lonžuē norādīja, ka Francija šo uzskata par ļoti nozīmīgu projektu, kas veicina NATO valstu savstarpējo sadarbību, tādēļ aktīvi iesaistījusies tajā. Tāpat Latvijas aizsardzības ministrs pateicās par Francijas dāvināto munīciju „Imanta” klases mīnu meklētājam.

Tikšanās laikā A. Pabriks informēja, ka Latvija ir ieinteresēta sadarboties arī militārās izglītības jomā, un aicināja Francijas studentus mācīties Baltijas valstu BALDEFCOL koledžā Tartu, kas karavīru vidū uzlabotu savstarpējo sapratni par situāciju Baltijas reģionā un Dienvideiropā.

Ministri pārrunāja arī reģionālās drošības jautājumus, Francijas un Krievijas projektu par Francijas helikopteru bāzes kuģu "Mistral" iegādi, kā arī citas aktualitātes.

Tikšanās noslēgumā A. Pabriks Francijas kolēģi uzaicināja apmeklēt Rīgas konferenci, kas notiks šā gada 16. – 17. septembrī, lai piedalītos diskusijā par situāciju Tuvajos austrumos un Ziemeļāfrikā.

No 16. līdz 18. jūnijam aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalās 28. Starptautiskajā Globālās drošības seminārā Parīzē, kur tiek pārrunāti globālās drošības izaicinājumi šajā dekādē. Seminārā diskutē par kiberdrošību, drošības izaicinājumiem Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā, kā arī par politisko situāciju Balkānos un Melnās jūras reģionā. Semināra ietvaros aizsardzības ministrs uzstāsies ar uzrunu „Ekonomiskā krīze un tās radītie izaicinājumi drošības jomā”.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu