Skip to main content

Pabriks aicina Itāliju kravu tranzītam no Afganistānas izvēlēties ceļu caur Latviju

29. Starptautiskā globālās drošības semināra ietvaros Romā, Itālijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Itālijas aizsardzības ministru admirāli Džampaolo di Paolu (Giampaolo di Paola) un aicināja Itāliju nemilitāro kravu tranzītam no Afganistānas izvēlēties Ziemeļu apgādes ceļu caur Latviju.

A. Pabriks informēja, ka Latvija ir noslēgusi līgumus ar četrām starptautiskām kravu pārvadātāju kompānijām, lai kravu tranzītu varētu īstenot, tiklīdz NATO būs noslēgusi visus nepieciešamos līgumus ar tranzītvalstīm. Itālija jau šobrīd daļu kravu uz Afganistānu sūta caur Latviju.

Ministri pārrunāja drošības situāciju Afganistānā un abu valstu plānus pēc 2014. gada. A.Pabriks pauda Latvijas gatavību sniegt savu ieguldījumu stabilitātes nodrošināšanā arī pēc šī termiņa. Puses pārrunāja NATO komandstruktūras reformu, Itālijas dalību starptautiskās militārās mācībās, kuru norise plānota Latvijas teritorijā, kā arī situāciju Tuvajos Austrumos.

A. Pabriks uzaicināja Itālijas aizsardzības ministru piedalīties 7. Rīgas konferencē, kas notiks šā gada 14. – 15. septembrī.

Vizītes ietvaros Itālijā A.Pabriks tikās arī ar Melnkalnes aizsardzības ministri Milicu Pejanoviču – Djurišicu (Milica Pejanovic-Djurisic) un pauda Latvijas atbalstu NATO konsultatīvā biroja izveidei Melnkalnē, apliecinot, ka Latvija ir gatava sniegt savu atbalstu kā padomdevējs šī mērķa īstenošanai. Viņš uzsvēra, ka šāda biroja izveidošana un Melnkalnes veiktās nepieciešamās reformas veicinās iespējami drīzu Melnkalnes integrāciju NATO. A. Pabriks atkārtoti pauda arī Latvijas atbalstu Melnkalnes centieniem integrēties ES.

Latvijas aizsardzības ministrs atkārtoti aicināja Melnkalnes kolēģi apmeklēt Latviju, lai pārrunātu abu valstu sadarbību aizsardzības jomā.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu