Skip to main content

Žurnālistus aicina piedalīties konkursā par aktīvu dzīvesveidu un starppaaudžu sadarbību

Labklājības ministrija (LM) aicina žurnālistus līdz 2012. gada 1. septembrim pieteikties Eiropas Savienības konkursam, kas veltīts Eiropas gadam aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012). Tā mērķis ir veicināt labāku izpratni par aktīvas novecošanas un paaudžu solidaritātes jautājumiem, uzsverot to priekšrocības un ieguvumus.

Konkursā aicinām piedalīties drukātās preses, TV, radio un tiešsaistes plašsaziņas līdzekļu žurnālistus ar rakstiem un reportāžām, kas ieinteresētu un iedvesmotu lasītājus un skatītājus, vienlaikus liekot aizdomāties un iedziļināties jautājumos par aktīvu dzīvesveidu un sadarbību paaudžu starpā. Labāko darbu autori pretendēs uz balvām līdz 2000 eiro.

Lai piedalītos konkursā, līdz 2012. gada 1. septembrim žurnālistiem jāaizpilda anketa un jāaugšupielādē materiāli tiešsaistes režīmā Eiropas Komisijas izveidotajā Eiropas gada (2012) šeit. Materiāliem jābūt publicētiem vai pārraidītiem plašsaziņas līdzekļos laikā no 2011. gada 1. oktobra līdz 2012. gada 31. jūlijam. Konkursa nolikums latviešu valodā ir pieejams šeit.

Latvijas žurnālistu pieteiktos darbus izvērtēs nacionālā žūrija, kurā būs LM, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Eiropas gada (2012) vadības komitejas pārstāvis no nevalstiskās organizācijas un Eiropas gada (2012) Labas gribas vēstnieks. Tiks izvēlēts viens finālists, kuru savukārt līdz ar pārējo ES dalībvalstu izvēlētajiem finālistiem vērtēs Eiropas Komisijas žūrija.

Atgādinām, ka Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) ieviešanai Latvija ir izvirzījusi četras prioritātes: starppaaudžu sadarbības veicināšana, senioru vērtības celšana sabiedrībā, vecuma diskriminācijas darba tirgū mazināšana, kā arī aktīva un veselīga dzīvesveida sekmēšana.

Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane
Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26134505
[email protected]

 

Dalies ar ziņu