Skip to main content

Pabriks aicina militāri patriotiskās NVO ciešāk sadarboties savā starpā

Šodien, 7. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar militāri patriotiskām nevalstiskajām organizācijām (NVO) un aicināja šīs organizācijas ciešāk sadarboties savā starpā, formulējot mērķus un lūdzot valsts atbalstu dažādu projektu īstenošanā. „Tā kā Aizsardzības ministrijas iespējas atbalstīt nevalstisko organizāciju aktivitātes joprojām ir ļoti ierobežotas, vēlos jūs aicināt kopīgi formulē savas iniciatīvas, izstrādājot kopīgus projektus, jo labi izplānotiem un pamatotiem pasākumiem vienmēr ir daudz vieglāk rast finansējumu nekā sadrumstalotiem projektiem,” norādīja aizsardzības ministrs.

Ministrs uzklausīja NVO idejas par sadarbības iespējām ar Aizsardzības ministriju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, izmantojot atvaļināto virsnieku un rezerves karavīru zināšanas, organizējot dažādus valsts mēroga piemiņas un atceres pasākumus, īstenojot dažādus sabiedrības integrācijas pasākumus, gatavojoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā 2015. gadā un citus priekšlikumus.

Tikšanās laikā ministrs NVO pārstāvjus informēja arī par Latvijas karavīru dalību Afganistānā un iespējamo Latvijas iesaisti pēc 2014. gada, kad plānots drošības uzturēšanu valstī nodot afgāņu drošības spēkiem, kā arī par šā gada maijā notiekošo NATO samitu Čikāgā.

Tikšanās reizē piedalījās pārstāvji no Latvijas Nacionālo partizānu apvienības, Latvijas Nacionālo karavīru biedrības, Latviešu virsnieku apvienības, Latvijas Rezerves virsnieku asociācijas, Latviešu strēlnieku apvienības, Pulkveža O. Kalpaka piemiņas fonda, Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda, Rezerves virsnieku un instruktoru neformālās apvienības, kā arī Latvijā dzīvojošo Afganistānas kara un citu militāro konfliktu veterānu asociācijas.

Informāciju sagatavoja:
AM Preses nodaļa
Tālr.: 67335254
[email protected]

Dalies ar ziņu