Skip to main content

Pabriks aicina piešķirt valsts apbalvojumus barikāžu dalībniekiem

Šodien aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube, NBS regulāro vienību komandieri, karavīri, zemessargi un jaunsargi Zaķusalā piedalījās 1991. gada janvāra barikāžu 20. gadadienas piemiņas pasākumā.

„1991. gada janvāra barikādes mums ir saistītas ar ļoti personiskām atmiņām un pārdzīvojumiem – Viļņas traģiskie notikumi un 13. janvāra manifestācija Daugavmalā, barikāžu veidošana un atrašanās uz tām, stratēģiski svarīgu objektu aizsardzība, nepārtrauktā sekošana notikumu attīstībai, siltu pusdienu un ugunskuru smarža Vecrīgā, cerība un zaudējuma sāpes,” norādīja ministrs.

Aizsardzības ministrs A. Pabriks uzskata, ka ikvienam barikāžu dalībniekam, kurš tajās dienās bija izvēlējies aizsargāt Latvijas tiesības uz suverenitāti, ir jāsaņem valsts apbalvojums. Ministrs atgādināja, ka daudzi to vēl nav saņēmuši „Padomju vara bija gatava izmantot jebkurus līdzekļus, tāpēc to dienu cena bija ļoti augsta. Par savu brīvību mums ir vajadzējis samaksāt arī augstāko – dzīvības cenu,” teica A. Pabriks.

Tiekoties ar pasākuma dalībniekiem, NBS komandieris ģenerālmajors R. Graube sacīja: „Ikviens, kurš ir personīgi piedzīvojis barikāžu laiku, var būt patiesi laimīgs. Tās bija īpašas emocijas, kas mūs visus bagātināja un vienoja, un to dienu vienotība mums tagad ir kļuvusi par atskaites sistēmu. Šis laiks ir ļoti nozīmīgs arī ar to, ka, veidojot barikādes un stratēģiski svarīgu objektu aizsardzību, mēs vienlaicīgi sākām veidot arī neatkarīgās Latvijas valsts pārvaldi un aizsardzība sistēmu.” 

Pasākuma dalībnieki Zaķusalā varēja baudīt NBS sarūpēto lauka virtuvi, savukārt ar muzikāliem priekšnesumiem piedalījās NBS orķestris.

  

Informāciju sagatavoja:
LR Aizsardzības ministrijas
Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa.

 

Dalies ar ziņu