Skip to main content

Aizsardzības ministrs izsaka pateicību bruņotajiem spēkiem

Turpinot atbalstu akciju sabiedrībai „Latvenergo” 14. janvārī elektroenerģijas padeves atjaunošanas darbos iesaistīti 14 Nacionālo bruņoto spēku (NBS) visurgājēji un 25 karavīri un zemessargi.

Savukārt 13. janvārī darbos piedalījās 13 visurgājēji un 25 karavīri un zemessargi no 2. un 3. Zemessardzes novada, atbalstot „Latvenergo” piecās vietās – Preiļu, Ludzas, Rēzeknes, Nītaures un Dagdas apkaimē.

NBS elektroenerģijas padeves atjaunošanas darbos iesaistījās 1. janvārī, ar kāpurķēžu visurgājējiem „BV – 206” nodrošinot montieru piekļūšanu elektrolīnijām, kur dziļais sniegs un lielie attālumi traucēja operatīvi novērst bojājumus, bet sagatavošanās darbi tika uzsākti jau gada nogalē – 30. decembrī.

Ik dienu bruņotie spēki „Latvenergo” nodrošina vidēji 14 visurgājējus, atjaunošanas darbos iesaistot aptuveni 28 karavīrus un zemessargus ne tikai Latgalē un Zemgalē, bet arī Kurzemē, kur arī vairākas dienas bija traucēta elektroenerģijas padeve.

Bruņotie spēki atbalstu sniedza ne tikai ar Zemessardzes novadu speciālo militāro tehniku un personālsastāvu, bet arī ar 3. reģionālā nodrošinājuma centra Ādažos rīcībā esošajiem visurgājējiem un karavīriem, kā arī Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteru „Mi – 17”, ar kuru „Latvenergo” speciālisti apsekoja bojātās elektrolīnijas Aknīstes apkaimē.

„Izsaku vislielāko pateicību zemessargiem un karavīriem, kuri piedalījās atbalsta sniegšanā „Latvenergo”, lai elektrības padeve tiktu atjaunota iespējami ātri. Šī situācija mums kārtējo reizi apliecināja, ka bruņotie spēki sniedz ļoti būtisku atbalstu civilajam sektoram un ir nozīmīgs resurss, risinot civilas krīzes valsts iekšienē”, uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Viņš pateicas arī kaimiņvalstīm par sniegto palīdzību Latvijai.

Bruņotos spēkus iesaista avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos, kā arī neatliekamajos pasākumos – palīdzības sniegšanā civilās aizsardzības sistēmai –, ja civilās aizsardzības sistēmas rīcībā esošie resursi ir nepietiekami apdraudējuma situācijas pārvarēšanas un seku likvidācijas neatliekamo pasākumu veikšanai un bruņoto spēku resursu piesaiste ievērojami paātrina neatliekamo pasākumu īstenošanu, mazina iespējamos zaudējumus, paātrina cilvēku glābšanu vai ja bruņoto spēku rīcībā ir speciāli resursi šo darbību veikšanai.

Pērn bruņotie spēki aktīvi iesaistījās plūdu seku likvidēšanas darbos, veicot upju gultņu spridzināšanu, dežūrējot iespējamo plūdu rajonos, evakuējot iedzīvotājus un apsargājot pamestās mājas.

Iesaistīšanās pavasara plūdu prevencijas pasākumos, kā arī plūdu gatavības, reaģēšanas un seku likvidēšanas neatliekamajos pasākumos pērn izmaksāja 21,15 tūkstošus latu.

 

Informāciju sagatavojusi:
LR Aizsardzības ministrijas
Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa.
Tālrunis: 67335135
[email protected]

Dalies ar ziņu