Skip to main content

Pabriks apmeklē Lietuvas Gaisa spēku aviācijas bāzi

Šodien, 9. februārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks devies uz Šauļiem, Lietuvā, lai apmeklētu Lietuvas Gaisa spēku aviācijas bāzi.

Vizītes laikā aizsardzības ministrs apmeklēs Lietuvas Gaisa spēku aviācijas bāzi Šauļos, kur tiksies ar Lietuvas Aizsardzības ministra vietnieku Vitautu Umbrasas (Vytautas Umbrasas), Lietuvas Gaisa spēku komandieri pulkvedi Antanu Juciusu (Antanas Jucius), kā arī Gaisa spēku aviācijas bāzes komandieri majoru Sergeju Buitvidu (Sergejus Buitvydas).

Tikšanās laikā plānots apspriest NATO gaisa telpas virs Baltijas valstīm patrulēšanas nodrošināšanu pēc 2014. gada, jo saskaņā ar pašreizējo vienošanos šī misija ir plānota līdz minētā gada beigām.

Ministrs apmeklēs Lietuvas Gaisa spēku bāzes NATO Ātrās reaģēšanas spēku izvietojumu, kur tiksies ar Vācijas Gaisa spēku vienību, kas šobrīd veic NATO gaisa telpas patrulēšanu virs Baltijas valstīm. Vizītes laikā plānota arī Vācijas iznīcinātāja F4 – F „Phantom” prezentācija, kā arī būs iespēja vērot NATO iznīcinātāju pacelšanos un piezemēšanos lidlaukā.

A. Pabriks, Valsts prezidenta Valda Zatlera oficiālās delegācijas sastāvā, darba vizītē Lietuvā uzturēsies no 9. līdz 11. februārim.

 

Informāciju sagatavoja:
virsleitnante Sandra Brāle,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335067
[email protected]

Dalies ar ziņu