Skip to main content

Pabriks apmeklēs Latvijas Nacionālo karavīru biedrības un Latvijas Nacionālo partizānu apvienības saietu Jūrmalā

Rīt, 23. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks apmeklēs Latvijas Nacionālo karavīru biedrības (LNKB) 13. saietu un Latvijas Nacionālo partizānu apvienības (LNPA) 21. saietu, kas norisināsies Jūrmalā, Kaugurciemā pie kapteiņa Zolta pieminekļa.

„Latvijas Nacionālo karavīru biedrība un Latvijas Nacionālo partizānu apvienība ir ieguldījušas daudz laika un spēku, lai saglabātu liecības par partizānu cīņām un atgādinātu sabiedrībai par cilvēkiem, kas nebaidījās cīnīties un mirt, aizstāvot savu zemi,” atgādina A. Pabriks. „Turklāt abas organizācijas vienmēr ir cieši sadarbojušās ar jaunsargiem, nodrošinot tautas vēsturiskās atmiņas pārmantojamību.”

Pasākuma dalībniekus uzrunās Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G. Truksnis, Lietuvas un Igaunijas nacionālo karavīru biedrību pārstāvji, kā arī citas amatpersonas. Pēc svinīgā pasākuma dalībnieki pulcēsies pie atmiņu ugunskura.

LNKB mērķis ir saglabāt un attīstīt latviešu nacionālo karavīru kopības apziņu, apkopot karavīru atmiņas, sekmēt objektīvu un patiesu kara vēstures izpētes darbu, veikt nacionālo karavīru kapu un piemiņas vietu apzināšanas, izveidošanas, sakopšanas un uzturēšanas darbus, veicināt un nostiprināt tautā, īpaši jaunatnē, latviešu karavīra goda jēdzienu, tēvzemes mīlestību, kā arī piedalīties sabiedrības, īpaši jaunatnes, nacionāli patriotiskajā audzināšanā.

Savukārt LNPA darbības mērķi ir veicināt Latvijas jaunatnes nacionāli patriotiskās audzināšanas darbu, organizēt nacionālās piemiņas dienas, salidojumus un citus sabiedriskus pasākumus, vākt un apkopot informāciju par nacionālo partizānu vēsturi, apzināt viņu atdusas vietas, uzstādot piemiņas zīmes un iespēju robežās veicot pārapbedīšanu kapsētās.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu