Skip to main content

Pabriks ar Apvienotās Karalistes speciālo pārstāvi pārrunās klimata pārmaiņu izaicinājumus drošības jomā

Šodien, 18. augustā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Apvienotās Karalistes speciālo pārstāvi enerģijas drošības un klimata pārmaiņu jautājumos flotes admirāli Nīlu Moriseti (Neil Morisetti), lai pārrunātu potenciālos drošības draudus, ko dažādos pasaules reģionos var izraisīt klimata pārmaiņas.

„Klimata pārmaiņas var radīt pašlaik grūti prognozējamus draudus, piemēram, kalpot par katalizatoru masveida migrācijai vai reģionālajiem konfliktiem,” uzsver aizsardzības ministrs. „Mums jāzina, ka šādi draudi pastāv, un jādara viss iespējamais, lai tos novērstu.”

Amatpersonas diskutēs par situāciju Latvijā, apspriedīs aizsardzības sektora lomu enerģijas drošības jautājumos un klimata pārmaiņu politikas jomā. Tāpat tiks runāts par NATO lomu starptautiskā dialoga veicināšanā enerģijas drošības jautājumos, kā arī iezīmēti aizsardzības jomā īstenotie pasākumi energoefektivitātes uzlabošanai.

Flotes admirālis Moriseti 17. – 18. augustā ir ieradies vizītē Latvijā, lai veicinātu izpratni par enerģijas un klimata pārmaiņu drošības aspektiem un iepazīstinātu ar Apvienotās Karalistes pieeju šiem nozīmīgajiem jautājumiem.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu